Nový magazín a výběr z blogů na signály.cz

Datum publikace30. 4. 2020, 15.30

Venku už se to zelená a i když složitá a nepříjemná situace kolem koronaviru stále trvá, věřím, že si najdete chvilku na procházku probouzející se přírodou. Pokud ale jste doma a máte chvilku času, určitě neváhejte zalistovat naším dubnovým Magazínem signály.cz. Kromě výběru z blogů tam najdete i články od mladých autorů a pozvánku na různé akce.

Na webu signály.cz ale i v našem Magazínu vychází denně nové články na nejrůznější témata, každou neděli publikujeme Biblické signály, vydáváme Instagramové minutové zprávy a snažíme se informovat o novinkách pro mládež především v křesťanském světě.

Výběr z dubnových příspěvků

Jak mé rozhodnutí brali sourozenci?

Nejnovější článek z řeholního blogu „Exkluzivně (nejen) z klauzury“,  místa, které vám umožní proniknout do kláštera bez nutnosti opustit svět.

Zbraň jsem použil pouze při jedné příležitosti

Biskup Tomáš Holub odpovídá v pořadu Signály z kavárny např. na otázky: od koho dostal první roušku, jak funguje diecéze během koronaviru nebo zda musel během služby vojenského kaplana použít pistoli.

„Věříme, že Bůh pro nás děti má. Jen nevíme kdy, a jak se k nám dostanou,“ říkají Satkovi.

Rozhovor s mladými manželi, jaké je to nést těžkost toho, když po sedmi letech manželství miminko stále nepřichází.

Co mi dala karanténa

Přestože už se velmi těším na život bez roušek, na mši prožitou v kostele, otevřenou knihovnu či bazén a na spoustu dalších služeb z 'normálního' života, musím přiznat, že nám současná situace vnesla do života pravidelnost a řád, který zejména našemu Slůněti velmi svědčí. Z blogu maminky Magdy.

Jak si čtu Bibli

Bible umí být nesrozumitelná, náročná a zdlouhavá. Zároveň ale umí mluvit přímo do konkrétní situace, umí utěšit a povzbudit. Někdy je pro mě těžké dokopat se k takovému čtení, které mi něco dá a není to jenom prolétnutí si stránek a odškrtnutí si pomyslného úkolu: „fajn, tak dneska jsem si přečetla“. Inspirace od youtuberky a blogerky Bětky.

Ještě stále pokračuje dolaďování redesignu webu. To se bohužel neobejde bez financí, a tak i letos na jaře prosíme o podporu našich projektů podpory mladých a digitální evangelizace. Děkujeme! Více na www.signaly.cz/podporte.

Za celý tým Signálů Ti přeji hodně zdraví, pevné nervy a krásný květen!

S pozdravem šéfredaktorka Katusi

Autor článku: Tereza Myslilová