banner sekce
Sekce

Mládež

Nový magazín a výběr z blogů na signály.cz

Venku už se to zelená a i když složitá a nepříjemná situace kolem koronaviru stále trvá, věřím, že si najdete chvilku na procházku probouzející se přírodou. Pokud ale jste doma a máte chvilku času, určitě neváhejte zalistovat naším dubnovým Magazínem signály.cz. Kromě výběru z blogů tam najdete i články od mladých autorů a pozvánku na různé akce.
Publikováno: 30. 4. 2020 15:30

Na webu signály.cz ale i v našem Magazínu vychází denně nové články na nejrůznější témata, každou neděli publikujeme Biblické signály, vydáváme Instagramové minutové zprávy a snažíme se informovat o novinkách pro mládež především v křesťanském světě.

Výběr z dubnových příspěvků

Jak mé rozhodnutí brali sourozenci? 

Nejnovější článek z řeholního blogu „Exkluzivně (nejen) z klauzury“,  místa, které vám umožní proniknout do kláštera bez nutnosti opustit svět.

Zbraň jsem použil pouze při jedné příležitosti

Biskup Tomáš Holub odpovídá v pořadu Signály z kavárny např. na otázky: od koho dostal první roušku, jak funguje diecéze během koronaviru nebo zda musel během služby vojenského kaplana použít pistoli.

„Věříme, že Bůh pro nás děti má. Jen nevíme kdy, a jak se k nám dostanou,“ říkají Satkovi.

Rozhovor s mladými manželi, jaké je to nést těžkost toho, když po sedmi letech manželství miminko stále nepřichází.

Co mi dala karanténa

Přestože už se velmi těším na život bez roušek, na mši prožitou v kostele, otevřenou knihovnu či bazén a na spoustu dalších služeb z "normálního" života, musím přiznat, že nám současná situace vnesla do života pravidelnost a řád, který zejména našemu Slůněti velmi svědčí. Z blogu maminky Magdy.

 

Jak si čtu Bibli

Bible umí být nesrozumitelná, náročná a zdlouhavá. Zároveň ale umí mluvit přímo do konkrétní situace, umí utěšit a povzbudit. Někdy je pro mě těžké dokopat se k takovému čtení, které mi něco dá a není to jenom prolétnutí si stránek a odškrtnutí si pomyslného úkolu: „fajn, tak dneska jsem si přečetla“. Inspirace od youtuberky a blogerky Bětky.

  

Ještě stále pokračuje dolaďování redesignu webu. To se bohužel neobejde bez financí, a tak i letos na jaře prosíme o podporu našich projektů podpory mladých a digitální evangelizace. Děkujeme! Více na www.signaly.cz/podporte.

 

 

Za celý tým Signálů Ti přeji hodně zdraví, pevné nervy a krásný květen!

S pozdravem šéfredaktorka Katusi

Autor článku:
Tereza Myslilová

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021