banner sekce
Sekce

Mládež

Nový magazín a výběr z blogů na signály.cz

Venku už se to zelená a i když složitá a nepříjemná situace kolem koronaviru stále trvá, věřím, že si najdete chvilku na procházku probouzející se přírodou. Pokud ale jste doma a máte chvilku času, určitě neváhejte zalistovat naším dubnovým Magazínem signály.cz. Kromě výběru z blogů tam najdete i články od mladých autorů a pozvánku na různé akce.
Publikováno: 30. 4. 2020 17:30

Na webu signály.cz ale i v našem Magazínu vychází denně nové články na nejrůznější témata, každou neděli publikujeme Biblické signály, vydáváme Instagramové minutové zprávy a snažíme se informovat o novinkách pro mládež především v křesťanském světě.

Výběr z dubnových příspěvků

Jak mé rozhodnutí brali sourozenci? 

Nejnovější článek z řeholního blogu „Exkluzivně (nejen) z klauzury“,  místa, které vám umožní proniknout do kláštera bez nutnosti opustit svět.

Zbraň jsem použil pouze při jedné příležitosti

Biskup Tomáš Holub odpovídá v pořadu Signály z kavárny např. na otázky: od koho dostal první roušku, jak funguje diecéze během koronaviru nebo zda musel během služby vojenského kaplana použít pistoli.

„Věříme, že Bůh pro nás děti má. Jen nevíme kdy, a jak se k nám dostanou,“ říkají Satkovi.

Rozhovor s mladými manželi, jaké je to nést těžkost toho, když po sedmi letech manželství miminko stále nepřichází.

Co mi dala karanténa

Přestože už se velmi těším na život bez roušek, na mši prožitou v kostele, otevřenou knihovnu či bazén a na spoustu dalších služeb z "normálního" života, musím přiznat, že nám současná situace vnesla do života pravidelnost a řád, který zejména našemu Slůněti velmi svědčí. Z blogu maminky Magdy.

 

Jak si čtu Bibli

Bible umí být nesrozumitelná, náročná a zdlouhavá. Zároveň ale umí mluvit přímo do konkrétní situace, umí utěšit a povzbudit. Někdy je pro mě těžké dokopat se k takovému čtení, které mi něco dá a není to jenom prolétnutí si stránek a odškrtnutí si pomyslného úkolu: „fajn, tak dneska jsem si přečetla“. Inspirace od youtuberky a blogerky Bětky.

  

Ještě stále pokračuje dolaďování redesignu webu. To se bohužel neobejde bez financí, a tak i letos na jaře prosíme o podporu našich projektů podpory mladých a digitální evangelizace. Děkujeme! Více na www.signaly.cz/podporte.

 

 

Za celý tým Signálů Ti přeji hodně zdraví, pevné nervy a krásný květen!

S pozdravem šéfredaktorka Katusi

Autor článku:
Tereza Myslilová

Další aktuality

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Zářijové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Září nám začíná a my všichni doufáme, že bude ve znamení klidu a návratu do vytouženého normálu. Čeká nás školní rok, obyčejné povinnosti i jedno z nejkrásnějších období – podzim.
07.09.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020