Prožijte májové pobožnosti se sv. Janem Sarkandrem – přidat se lze i doma

Májová čtení provázejí každoročně mariánské pobožnosti v měsíci květnu. Omezený přístup do kostelů neumožňuje farním společenstvím v plnosti prožívat tato modlitební setkání. Letošním tématem májových čtení je sv. Jan Sarkander, kterého si připomínáme v roce 400. výročí od jeho mučednické smrti. Texty k rozjímání připravilo Centrum pro rodinný život Olomouc s využitím "Májových čtení z roku 1970".
Publikováno: 5. 5. 2020 12:15

Po kladných ohlasech na loňské májové úvahy připravilo olomoucké Centrum pro rodinný život další materiál k prožívání májových pobožností – tentokrát ke 400. výročí od umučení Jana Sarkandera a také s ohledem na aktuální situaci kolem šíření nemoci Covid-19.

„Na májové chodívali, teď se ale do kostela nedostanou a chtěli by si tyto pobožnosti prožít doma v rodinách nebo i sami,“ popisuje Markéta Matlochová z rodinného centra cílovou skupinu vzniklého textu.

Kromě samotného materiálu, který je k dispozici zde, připravilo centrum také návrh k domácí májové pobožnosti (strukturu si lze libovolně upravit dle možností):

  • mariánská píseň (Kancionál, Koinonia, Poutnický kancionál „Salve Regina“, Malý zpěvníček zapomenutých radostí…)
  • růženec (nebo alespoň desátek)
  • sloka písně
  • májové čtení (s úvodní a závěrečnou modlitbou)
  • Otče náš a Zdrávas na modlitební úmysl dne
  • sloka písně
  • litanie (loretánská, případně vybrat některou mariánskou ze souboru „Litanie“, vydala Matice cyrilometodějská)
  • na závěr „Vesel se, nebes Královno“ (Kancionál 407)

(Zdroj: www.ado.cz)

Soubory ke stažení

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu pozornosti staví otázku spravedlnosti.
03.06.2020

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.
03.06.2020