Fotogalerie: Mše sv. u příležitosti 75. výročí ukončení II. světové války

Datum publikace6. 5. 2020, 15.45

Mše sv. u příležitosti 75. výročí ukončení II. světové války a za oběti epidemie COVID-19 se slavila 5. května 2020 v uzavřené katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha bez účasti lidu. Celebroval kardinál Dominik Duka. Mše se zúčastnil prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou, váleční veteráni z východní i západní fronty, církevní hodnostáři, velení české armády a zástupci lékařů a záchranářů. Kvůli omezením v nynějším nouzovém stavu mohli přijít jen pozvaní hosté, ostatní ji mohli sledovat v přímém přenosu České televize. Během bohoslužby byla v presbytáři vystavena lebka sv. evangelisty Lukáše.

Foto: Lucie Horníková, Člověk a Víra

Autor článku: TS ČBK