Sbírka na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu již tuto neděli

Datum publikace11. 5. 2020, 15.15

Čeští a moravští biskupové i letos vyzývají farnosti ke sbírce na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Tato sbírka se bude konat v neděli 17. května, kdy si připomínáme Den modliteb za pronásledované křesťany.

Foto: ACN

Tuto neděli se bude stejně jako loni konat sbírka na pomoc křesťanům v zemích Blízkého východu. Datum je stanoveno na 17. května 2020, což je 6. neděle velikonoční, která je Dnem modliteb za pronásledované křesťany. Sbírku, která proběhne v kostelech napříč Českou republikou, vyhlásila Česká biskupská konference a bude se na základě rozhodnutí biskupů z lednového plenárního zasedání konat po dobu dalších 5 let.

Finanční prostředky z této sbírky poputují na pomoc trpícím a pronásledovaným křesťanům na územích, která ovládali islamističtí extrémisté. Výtěžek z minulých let byl použit například na podporu obnovy křesťanského města Karakoš, do něhož se vrátila už téměř polovina z 50 tisíc obyvatel.

Čeští a moravští biskupové proto znovu i letos prosí nejen o modlitby za pronásledované a trpící křesťany, ale i o finanční pomoc při sbírce příští neděli, která je dnem modliteb za pronásledované křesťany. „Pronásledovaní křesťané to mají v této době dvojnásob těžké. Jejich pronásledování neumlká, ale současně zbytek křesťanů jim přestává věnovat pozornost, když řeší své problémy s koronavirem a pak bude řešit problémy hospodářské krize. Na 6. neděli velikonoční připadá Den modliteb za pronásledované křesťany. I když bude v kostele málo lidí, pamatujme, prosím, společně na pronásledované křesťany. A jako obětní dar k těmto modlitbám přidejme ohlášenou sbírku na pomoc křesťanům na Blízkém východě, i když bude skromná,' dodává arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK, který je také biskupem - delegátem pro charitu a sociální služby.

Autor článku: TS ČBK