banner sekce
Sekce

Mládež

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
Publikováno: 14. 5. 2020 17:15

Deset účastníků (šest laiků a čtyři kněží), po dvou letech systematického vzdělávání v oblasti diecézní pastorace mládeže v podobě přednášek, workshopů a diskuzních skupin, úspěšně ukončilo své studium. Celkem se zúčastnili šesti studijních týdnů, které byly také provázeny modlitbou a společným slavením mše svaté.

„Za uplynulé dva roky mi Studijně-formační kurz dal kromě většího duchovního obzoru taky lepší pochopení struktury církve a seznámení se s činnými osobami v církvi. Prohloubil jsem znalosti v odvětvích psychologických, sociálních, pedagogických a taky všeobecné znalosti. Kromě nabytí odborných znalostí musím říct i to, že SFK bylo krásným setkáváním s lidmi z celé ČR a Bohem." Josef Glogar (pracovník na Středisku pro mládež – Stará Ves nad Ondřejnicí)

Účastníci oceňují kvalitní přednášející z řad odborníků a také setkávání se svými kolegy.
„Nejvíc si cením sdílení vzájemných zkušeností ze stejného typu pastorace s druhými, příp. ze stejného "pracovního" postavení/zařazení, i když ve specifických podmínkách daných především místem pastorace v rámci republiky. A nejen sdílení, ale především vzájemné důvěry a velmi přátelské kolegiality." P. Jiří Šůstek (kaplan na ADCŽM v Rajnochovicích)

Tento dvouletý kurz zakončili závěrečnou zkouškou, která je jeho součástí. Osvědčení o absolvování dostali z rukou P. Kamila Straka – ředitele Sekce pro mládež.

„Studijně-formační kurz je skvělou příležitostí k prohloubení znalostí v oblasti pastorace mládeže na všech úrovních působnosti církve. Zároveň poskytuje tolik potřebné společenství a sdílení těch, kdo se o mládež starají, což jen dokazuje, že je nám spolu dobře.“ P. Jaroslav Mrňa (kaplan, Praha – Stodůlky)

Studijně-formační kurz pořádá Sekce pro mládež ČBK ve spolupráci s Asociací křesťanských spolků mládeže z.s. za podpory MŠMT.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021