Biskup Cikrle požehnal putovní sošku Panny Marie Vranovské

Při příležitosti letošních oslav 780. výročí vzniku mariánského poutního místa Vranov u Brna požehnal brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle putovní sošku Panny Marie Vranovské.
Publikováno: 14. 5. 2020 16:45

Foto: Jitka Baumannová

„Na podzim roku 2019 se počal konkretizovat  k 780. výročí zjevení a uzdravení na přímluvu Panny Marie nápad vytvořit novou dřevěnou sochu Panny Marie Vranovské, která by mohla propojit rodiny ve farnosti aktivitou jejího putování tak, aby jí mohla mít doma každá rodina na týden a společně se u ní modlila, například  růženec," uvádí na webových stránkách vranovské farnosti  P. Pavel Kříž z komunity paulánů.  „Do realizace se pustil bratr Milan Doleček z naší komunity až letos koncem ledna. Předlohou mu byly různé sošky Panny Marie Vranovské, až nakonec vyhrála ta nejvzácnější. Postupně své životní dílo z lipového dřeva dotvářel a  všichni jsme se těšili, až bude hotové. Prvního května nám jej bratr Milan přišel ukázat a myslím, že i sv. Josef by byl s takovou prací spokojen," doplňuje P. Kříž.

Brněnský diecézní biskup Vojtěch Cikrle při žehnání 8. května 2020 řekl: „Panna Maria Vranovská se sepjatýma rukama obrací v modlitbě k Bohu. A také nás chce přivést na cestu, ve které se k  němu budeme obracet jako k prameni moudrosti, lásky, dobra a všeho dalšího, po čem v životě toužíme. Putovní soška bude vstupovat do rodin, do různých osudů lidí, které jsou někdy krásné a šťastné, někdy ale také velkým bojem a velkým přemáháním sebe i určitého základního zla, které je v člověku… Panna Maria ho přemáhala svou odevzdaností Bohu slovy: „Zde jsem.“  A chce to naučit i nás... A jestliže tato socha bude putovat po domácnostech, tak je důležité, abychom od Panny Marie „odkoukali“ to, co je podstatné. Abychom také řekli: „Jsem tvá služebnice, jsem tvůj služebník, zde mě máš; chci to, co chceš ty, chci hledat tvou vůli.“

Do první rodiny se soška Panny Marie vydá v nejbližší době.

Více na www.dc-vranov.cz

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Dokážeme pomoci chráněné dílně?

Chráněná dílna Inspirace pro handicapované absolventky Dívčí katolické střední školy během nouzového stavu pomáhala - ušila a zdarma rozdala roušky více než tisícovce potřebným – seniorům, pečovatelkám a jejich klientům, zaměstnancům lékáren…Protože ale byly zrušeny všechny tradiční prodejní akce, nevydělala prodejem výrobků letos zatím ani korunu. Dokážeme nyní naopak my pomoci chráněné dílně….? Proklik na bližší informace pod obrázkem.
03.06.2020

ŠKOLA PŘIPRAVUJE NA PRÁCI, KTERÁ MÁ SMYSL

I krizový stav kvůli koronaviru mohl být“ příležitostí ke svědectví“. O ně se pokusila i Dívčí katolická škola - viz přiložený rozhovor. Handicapované klientky její chráněné dílny, většinou absolventky školy, ušily a zdarma jiným potřebným rozdaly přes tisíc roušek….
03.06.2020

Výstava o arcibiskupovi Otčenáškovi otevřena

Na Terasách Karla Otčenáška, na jižní straně Velkého náměstí v Hradci Králové, byla v úterý 2.6. slavnostně instalována expozice o životě 23. hradeckého biskupa.
03.06.2020

COMECE: Obnova Evropy ať stojí na spravedlnosti

„V tento čas, kdy je zapotřebí jednoty mezi námi samými i mezi národy, se dnes modlíme za Evropu, aby se jí tuto bratrskou jednotu, o níž snili otcové zakladatelé Evropské unie, dařilo vytvářet...“ řekl papež František. Na základě toho COMECE (Komise biskupských konferencí zemí EU) vyzývá EU, aby obnovila ducha solidarity a shodla se na plánu obnovy během pandemie Covid - 19, který do středu pozornosti staví otázku spravedlnosti.
03.06.2020

Papež František: Bůh nás nikdy neopustí, je naším společníkem a průvodcem

Během své pravidelné středeční audience, která byla opět přenášena z knihovny Apoštolského paláce, pokračoval papež František v cyklu katechezí věnovaných modlitbě, tentokrát modlitbě Abrahámově.
03.06.2020