Nedělní graduál P. Olejníka

Datum publikace20. 5. 2020, 14.00

Vychází Nedělní graduál P. Josefa Olejnika, který obsahuje liturgické zpěvy pro neděle a slavnosti Páně v liturgickém mezidobí. Uspořádání a předmluvu připravil Vladimír Pavlík, úvodní slovo napsal Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský. Vyšlo s církevním schválením.

Nedělní graduál obsahuje liturgické zpěvy pro všechny neděle v liturgickém mezidobí a slavnosti Páně v liturgickém mezidobí, tedy slavnosti Ježíše Krista Krále, Nejsvětější Trojice, Těla a Krve Páně a Nejsvětějšího Srdce Ježíšova (včetně související památky Neposkvrněného Srdce Panny Marie). V dodatku je uvedeno několik schémat pro zpěv před evangeliem. Aby bylo možné tento zpěv zpívat podle libovolného schématu s příslušným textem verše před evangeliem, je v graduálu vložena samostatná příloha obsahující texty veršů před evangeliem pro neděle v mezidobí. V dodatku je také uvedeno apoštolské Vyznání víry, které složil P. J. Olejník pro P. Cyrila Vrbíka a jeho farnost v Dubu nad Moravou v roce 1997, některé modlitby a několik antifon, které jsou určeny k liturgii, ale bez konkrétního zařazení. Ve varhanním doprovodu je vlepeno CD s nahrávkami zpěvů z Nedělního graduálu. CD nazpívaly tyto scholy a sbory: Cecilská hudební jednota Ústí nad Orlicí, Chrámový sbor Velká Bystřice u Olomouce, Beati Cantores Holešov, Campanula Jeseník, Schola Dolní Lhota, Schola Opava, Schola OP Olomouc, Schola Ostrava-Pustkovec a Schola Arcibiskupského gymnázia Kroměříž.

Zpěvník – 372 stran, váz., A5 na šířku, 295 Kč.

Varhanní doprovod – 334 stran, váz., A4 na šířku, 397 Kč.

KONTAKT NA PRODÁVAJÍCÍHO:

objednávky poštou: Matice cyrilometodějská s.r.o., Dolní náměstí 24, 779 00 Olomouc

mobil: 733 741 841 (církevní síť), tel.: 587 405 431; e-mail: expedice@maticecm.cz

Odkaz na knihu

Autor článku: Monika Klimentová