Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci

V neděli 31. května 2020 se ve 20.00 hodin uskuteční Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci, který z kostela sv. Šimona a Judy bude živě přenášet TV Noe. Výtěžek z benefice je určen na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci, kterou vyhlásila Charita ČR v době pandemie covid-19. Večerem bude provázet herec Jan Kačer, zahrají Trio Bohemo a členové Bennewitzova kvarteta.
Publikováno: 25. 5. 2020 17:45

Během koncertu bude možné přispívat na účet Charity ČR, konkrétně na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci (č.ú: 44 66 55 22 / 0800, VS: 906199). Ta je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

Jsme velmi rádi, že se na nás hudebníci z Tria Bohemo sami obrátili s tím, že chtějí benefiční koncert zrealizovat a výtěžek dát právě na sbírku Charity ČR, jíž je ČBK zřizovatelem. Velmi si toho vážíme. Samozřejmě jsme tuto iniciativu podpořili,“ říká P. Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. „Církev chce být zvláště v této složité době nablízku tam, kde je třeba,“ dodává

V průběhu koncertu zazní skladby Ludwiga van Beethovena – Klavírní trio D dur, op. 70/1 „Duch“ v podání Tria Bohémo (ve složení Matouš Pěruška – housle, Kristina Vocetková – violoncello, Jan Vojtek – klavír)  a Roberta Schumana – Klavírní kvintet Es dur op. 44 (kdy se k Triu Bohémo připojí hráči Bennewitzova kvarteta – Štěpán Ježek a Jakub Fišer). Z důvodů stále trvajících vládních opatření, které mají zamezit šíření koronaviru, se koncert odehraje bez přítomnosti diváků.

Koncert je možné realizovat díky:

Milosrdní bratři Čechy a Morava

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK

TV Noe 

Soubory ke stažení

velikost 23 001 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020