Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci

V neděli 31. května 2020 se ve 20.00 hodin uskuteční Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci, který z kostela sv. Šimona a Judy bude živě přenášet TV Noe. Výtěžek z benefice je určen na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci, kterou vyhlásila Charita ČR v době pandemie covid-19. Večerem bude provázet herec Jan Kačer, zahrají Trio Bohemo a členové Bennewitzova kvarteta.
Publikováno: 25. 5. 2020 15:45

Během koncertu bude možné přispívat na účet Charity ČR, konkrétně na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci (č.ú: 44 66 55 22 / 0800, VS: 906199). Ta je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

Jsme velmi rádi, že se na nás hudebníci z Tria Bohemo sami obrátili s tím, že chtějí benefiční koncert zrealizovat a výtěžek dát právě na sbírku Charity ČR, jíž je ČBK zřizovatelem. Velmi si toho vážíme. Samozřejmě jsme tuto iniciativu podpořili,“ říká P. Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. „Církev chce být zvláště v této složité době nablízku tam, kde je třeba,“ dodává

V průběhu koncertu zazní skladby Ludwiga van Beethovena – Klavírní trio D dur, op. 70/1 „Duch“ v podání Tria Bohémo (ve složení Matouš Pěruška – housle, Kristina Vocetková – violoncello, Jan Vojtek – klavír)  a Roberta Schumana – Klavírní kvintet Es dur op. 44 (kdy se k Triu Bohémo připojí hráči Bennewitzova kvarteta – Štěpán Ježek a Jakub Fišer). Z důvodů stále trvajících vládních opatření, které mají zamezit šíření koronaviru, se koncert odehraje bez přítomnosti diváků.

Koncert je možné realizovat díky:

Milosrdní bratři Čechy a Morava

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK

TV Noe 

Soubory ke stažení

velikost 23 001 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021