Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci

Datum publikace25. 5. 2020, 15.45

V neděli 31. května 2020 se ve 20.00 hodin uskuteční Koncert pro Charitu: Na vlně pomoci proti bezmoci, který z kostela sv. Šimona a Judy bude živě přenášet TV Noe. Výtěžek z benefice je určen na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci, kterou vyhlásila Charita ČR v době pandemie covid-19. Večerem bude provázet herec Jan Kačer, zahrají Trio Bohemo a členové Bennewitzova kvarteta.

Během koncertu bude možné přispívat na účet Charity ČR, konkrétně na Sbírku pro Česko – Na vlně pomoci proti bezmoci (č.ú: 44 66 55 22 / 0800, VS: 906199). Ta je určena na přímou finanční pomoc lidem, kteří kvůli pandemii onemocnění covid-19 a s tím spojenými vládními opatřeními přišli o peníze nutné k zajištění základních životních potřeb. Vybrané peníze budou použity na pomoc lidem v nouzi, v kritické životní situaci, dětem a matkám s dětmi, těžce nemocným, lidem bez domova a bez přístřeší, opuštěným nebo starým lidem, kteří se v této výjimečné situaci ocitli v tísni.

Jsme velmi rádi, že se na nás hudebníci z Tria Bohemo sami obrátili s tím, že chtějí benefiční koncert zrealizovat a výtěžek dát právě na sbírku Charity ČR, jíž je ČBK zřizovatelem. Velmi si toho vážíme. Samozřejmě jsme tuto iniciativu podpořili,“ říká P. Stanislav Přibyl, generální sekretář České biskupské konference. „Církev chce být zvláště v této složité době nablízku tam, kde je třeba,“ dodává

V průběhu koncertu zazní skladby Ludwiga van Beethovena – Klavírní trio D dur, op. 70/1 „Duch“ v podání Tria Bohémo (ve složení Matouš Pěruška – housle, Kristina Vocetková – violoncello, Jan Vojtek – klavír)  a Roberta Schumana – Klavírní kvintet Es dur op. 44 (kdy se k Triu Bohémo připojí hráči Bennewitzova kvarteta – Štěpán Ježek a Jakub Fišer). Z důvodů stále trvajících vládních opatření, které mají zamezit šíření koronaviru, se koncert odehraje bez přítomnosti diváků.

Koncert je možné realizovat díky:

Milosrdní bratři Čechy a Morava

Symfonický orchestr hl. města Prahy FOK