Papež František povede růženec ve spojení se světovými poutními místy

Na závěr mariánského měsíce povede papež František modlitbu růžence z Lurdské groty ve Vatikánských zahradách ve virtuálním spojení s významnými poutními místy na pěti kontinentech.
Publikováno: 27. 5. 2020 14:00

“Vytrvalí a svorní v modlitbě, společně s Marií (Sk 1,14)”  - motto ze Skutků apoštolů bude provázet 30. května od 17.30 modlitbu růžence, k níž se mají připojit především rodiny. Poslední květnový den se letos zároveň sbíhá se svatodušní vigilií.

Desátky růžence budou předříkávat lidé reprezentující kategorie obyvatel zasažených různým způsobem pandemií koronaviru. Budou mezi nimi lékař a zdravotní sestra, vyléčený pacient, člověk poznamenaný ztrátou svého blízkého, nemocniční kaplan, řeholní sestra - zdravotnice, lékárnice a novinářka, dobrovolník civilní obrany se svou rodinou i mladá rodina, v níž se právě v těchto dnech narodilo dítě, jako znamení naděje a vítězství života. 

Videomost zajistí propojení například s Lurdy, Fatimou a Čenstochovou, s poutním místem P. Marie Neposkvrněné ve Washingtonu, nigérijskou svatyní Elele, či Naší Paní Míru z Pobřeží Slonoviny. V Latinské Americe bude ve spojení samozřejmě Guadalupe, ale také kolumbijská Chiquinquira, nebo argentinské Lujan.

K modlitbě se bude možné připojit také skrze vysílání TV Noe, která jej mimořádně zařadila do svého vysílání. 

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020