Česká tenisová špička podpořila Arcidiecézní charitu Praha

V areálu pražské Sparty se odehrává charitativní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Akce se účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky včetně Petry Kvitové, Barbory Strýcové, Jiřího Veselého či Lukáše Rosola. Hráči se rozhodli vzdát části startovného ve prospěch Nadace Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charity Praha.
Publikováno: 28. 5. 2020 15:15

Turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu se koná bez účasti diváků. Ti jej mohou sledovat na obrazovkách České televize.

Každý účastník obdržel za start 50 tisíc korun, z kterých hráči podle vlastního uvážení přispěli na dobročinný účel turnaje. Celková suma dosáhla 300 tisíc korun a byla napůl rozdělena mezi Nadaci Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charitu Praha, konkrétně charitní Azylový dům Gloria pro maminky s dětmi v nouzi.

Šek na částku 150 tisíc korun předali ředitel turnaje David Trunda a dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová v úterý 26. května těsně před čtvrtfinálovým zápasem, v němž se Petra Kvitová utkala s Barborou Krejčíkovou.

„Po více než dvouměsíční pauze se nejen Petra, ale i další hráči na turnaj moc těšili. Uvítali i charitativní rozměr akce,“ říká Karel Tejkal, mluvčí Petry Kvitové. „Jsem rád, že podpora směřuje i do Azylového domu Gloria. Zařízení pravidelně navštěvuji, setkal jsem se s rodinami, kterým pomáhá. Většina z nás si nedovede ani představit, v jak zoufalých situacích se matky ocitají a co pro ně zázemí v podobě Azylového domu Gloria znamená.“

Azylový dům Gloria pomůže ročně více než 50 matkám samoživitelkám, které ztratily střechu nad hlavou. Dlouhodobým patronem domu je NADACE AGEL.

Dar od českých tenistů využije Arcidiecézní charita Praha na podporu klientek Azylového domu Gloria, které se během pandemie koronaviru dostaly do tíživé situace, jak vysvětluje ředitelka domu sestra Imelda Hrdličková: „Pro naše maminky to nebylo lehké období. Jsou samoživitelky, většina z nich ztratila přivýdělky z brigád a bojí se o své zaměstnání v budoucnu. V současné době zajišťujeme více potravinové pomoci, aby maminky vůbec vyšly se svými omezenými příjmy.“

(Zdroj: Tisková zpráva)

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020