Česká tenisová špička podpořila Arcidiecézní charitu Praha

V areálu pražské Sparty se odehrává charitativní turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu. Akce se účastní nejlepší čeští tenisté a tenistky včetně Petry Kvitové, Barbory Strýcové, Jiřího Veselého či Lukáše Rosola. Hráči se rozhodli vzdát části startovného ve prospěch Nadace Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charity Praha.
Publikováno: 28. 5. 2020 13:15

Turnaj O pohár prezidenta Českého tenisového svazu se koná bez účasti diváků. Ti jej mohou sledovat na obrazovkách České televize.

Každý účastník obdržel za start 50 tisíc korun, z kterých hráči podle vlastního uvážení přispěli na dobročinný účel turnaje. Celková suma dosáhla 300 tisíc korun a byla napůl rozdělena mezi Nadaci Pohyb bez pomoci a Arcidiecézní charitu Praha, konkrétně charitní Azylový dům Gloria pro maminky s dětmi v nouzi.

Šek na částku 150 tisíc korun předali ředitel turnaje David Trunda a dvojnásobná wimbledonská vítězka Petra Kvitová v úterý 26. května těsně před čtvrtfinálovým zápasem, v němž se Petra Kvitová utkala s Barborou Krejčíkovou.

„Po více než dvouměsíční pauze se nejen Petra, ale i další hráči na turnaj moc těšili. Uvítali i charitativní rozměr akce,“ říká Karel Tejkal, mluvčí Petry Kvitové. „Jsem rád, že podpora směřuje i do Azylového domu Gloria. Zařízení pravidelně navštěvuji, setkal jsem se s rodinami, kterým pomáhá. Většina z nás si nedovede ani představit, v jak zoufalých situacích se matky ocitají a co pro ně zázemí v podobě Azylového domu Gloria znamená.“

Azylový dům Gloria pomůže ročně více než 50 matkám samoživitelkám, které ztratily střechu nad hlavou. Dlouhodobým patronem domu je NADACE AGEL.

Dar od českých tenistů využije Arcidiecézní charita Praha na podporu klientek Azylového domu Gloria, které se během pandemie koronaviru dostaly do tíživé situace, jak vysvětluje ředitelka domu sestra Imelda Hrdličková: „Pro naše maminky to nebylo lehké období. Jsou samoživitelky, většina z nich ztratila přivýdělky z brigád a bojí se o své zaměstnání v budoucnu. V současné době zajišťujeme více potravinové pomoci, aby maminky vůbec vyšly se svými omezenými příjmy.“

(Zdroj: Tisková zpráva)

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021