banner sekce
Sekce

Mládež

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
Publikováno: 29. 5. 2020 11:00

Projekt MEKT začal v roce 2004 setkáním nazvaným Mittel Europeische Katolische Tagen a odtehdy  tyto krajiny (Slovensko, Rakousko, Bosna-Hercegovina, Maďarsko, Slovinsko a Česká republika) spolupracují. Střetávají se vždy v jiné členské krajině, vyměňují si zkušenosti a plánují některé společné aktivity.

Rakouští sousedé byli nuceni odložit projekt 72 hodin na jaro příštího roku, aby zabezpečili bezpečnost starších lidí, kteří jsou často příjemci projektu. Mladí z Bosny a Hercegoviny byli nově vzděláváni online, včetně animátorského kurzu. Zástupci se pochlubili úspěchem, kdy začali na 4 tisících uživatelů a končili na 40 tisících. V Maďarsku mohli mladí během online adorace psát úmysly, kdy se na mapě země zobrazila jejich místa. Za Česko jsme informovali o rozjezdu mnoha videoprojektů, převážně myšlenek na den.

Rada pro mládež Slovenska vnímá od mladých větší hlad po spiritualitě, zároveň si pokládá otázku, jak doprovodit z on-line prostoru zpět k setkávání face-face.

Příští setkání je naplánované na 8. - 9. prosince ve Vídni.

Autor článku:
Vojtěch Orlík