banner sekce
Sekce

Mládež

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
Publikováno: 29. 5. 2020 11:00

Projekt MEKT začal v roce 2004 setkáním nazvaným Mittel Europeische Katolische Tagen a odtehdy  tyto krajiny (Slovensko, Rakousko, Bosna-Hercegovina, Maďarsko, Slovinsko a Česká republika) spolupracují. Střetávají se vždy v jiné členské krajině, vyměňují si zkušenosti a plánují některé společné aktivity.

Rakouští sousedé byli nuceni odložit projekt 72 hodin na jaro příštího roku, aby zabezpečili bezpečnost starších lidí, kteří jsou často příjemci projektu. Mladí z Bosny a Hercegoviny byli nově vzděláváni online, včetně animátorského kurzu. Zástupci se pochlubili úspěchem, kdy začali na 4 tisících uživatelů a končili na 40 tisících. V Maďarsku mohli mladí během online adorace psát úmysly, kdy se na mapě země zobrazila jejich místa. Za Česko jsme informovali o rozjezdu mnoha videoprojektů, převážně myšlenek na den.

Rada pro mládež Slovenska vnímá od mladých větší hlad po spiritualitě, zároveň si pokládá otázku, jak doprovodit z on-line prostoru zpět k setkávání face-face.

Příští setkání je naplánované na 8. - 9. prosince ve Vídni.

Autor článku:
Vojtěch Orlík

Další aktuality

Celostátní setkání mládeže se přesouvá na srpen 2022

Vzhledem k nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií Covid-19 a rozhodnutí biskupů se Celostátní setkání mládeže přesouvá na srpen 2022. Celostátní fórum mládeže, které předchází Celostátnímu setkání mládeže, se přesouvá na jaro 2022.
22.10.2020

Sekce pro mládež ČBK slaví 30 let své existence

V říjnu oslaví Sekce pro mládež České biskupské konference již 30 let od svého založení. U příležitosti tohoto jubilea bude sloužena v pátek 16.října 2020 mše svatá, kterou bude přenášet Radio Proglas. Při této příležitosti bude uvedeno i nové video, které vzniklo u příležitosti 30 let této Sekce, která se věnuje mladým lidem.
15.10.2020

Říjnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Podzim se rozbíhá do krásných barev, spoustu deště a ranních mlh. Pro někoho nepohoda, pro někoho jedno z nejkrásnějších období roku. Tentokrát je říjen i měsíc nejistoty jak pro studenty, profesory, rodiče, tak i zdravotníky. My vám chceme alespoň trochu tento čas zpříjemnit. Tak se pohodlně posaďte a přečtěte si IN!
01.10.2020

Pokračujeme v mezinárodní spolupráci v oblasti pastorace mládeže

Po listopadovém setkání ve slovenských Bojničkách, se ředitel Sekce pro mládež Kamil Strak tento týden online setkal ze zástupci MEKT. Hlavním tématem bylo sdílení zkušeností v době koronaviru.
29.05.2020

10 nových absolventů Studijně-formačního kurzu

Účastníci Studijně-formačního kurzu zakončili dvouleté studium závěrečnou zkouškou.
14.05.2020