Práce na mariánském sloupu finišují

Už brzy budou moci návštěvníci pražského Staroměstského náměstí obdivovat znovuobnovený mariánský sloup. Práce na jeho dokončení v těchto dnech finišují.
Publikováno: 2. 6. 2020 19:00

Foto: Martina Řehořová, Člověk a Víra


„Právě umisťujeme podstavec - včetně soklu a římsy – pod vlastní dřík mariánského sloupu. Na ten bude v nejbližší době šestimetrový dřík usazen, stejně jako hlavice a socha Panny Marie,“ líčil v úterý 2. června průběh prací stavitel a donátor Petr Řehoř; jeho firma Stavitelství Řehoř je dodavatelem stavební části obnovy mariánského sloupu. K dokončení díla podle něj už nyní stačí jen sundat sochu Panny Marie z Týnského chrámu a umístit ji na původní místo. „Socha je plně připravena k návratu na sloup. Už brzy si ji tu budou moci turisté prohlédnout,“ uvedl Petr Řehoř. 

Práce na obnově mariánského sloupu urychlila podle Petra Řehoře pandemie COVID-19., v jejímž důsledku se na Staroměstském náměstí nekonaly velikonoční trhy. Nyní bude v brzké době sloup dokončen a 15. srpna, na svátek Nanebevzetí Panny Marie, dílu slavnostně požehná kardinál Dominik Duka.

Zdroj: AP, Jiří Prinz 

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020