Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
Publikováno: 4. 6. 2020 15:15

Podporovatelé projektu Adopce na dálku ukázali, že jim opravdu záleží na zdraví strádajících indických rodin. Za pouhých deset dní přispěli částkou přesahující 700 tisíc korun. Partneři hradecké Diecézní charity z oblastí Bangalore a Belgaum v jihozápadní Indii za tyto prostředky nakoupili rýži, luštěniny, olej a další potraviny. Připravují z nich balíčky a rozváží je rodinám, které jsou na tom nejhůře.

„Mám velkou radost, že koronavir nezasáhl naše srdce. Děkuji všem, kteří myslíte i na chudé v daleké Indii,“ vzkazuje všem dárcům ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Anna Maclová. „Díky všem, kteří podporujete vzdělávání dětí v rámci projektu Adopce na dálku, i všem dalším, kteří podporujete nyní potravinovou pomoc.“

Je pravděpodobné, že situace nejohroženějších indických rodin se ze dne na den nezlepší. Diecézní charita Hradec Králové proto prosí o pomoc všechny, kdo se sami kvůli nouzovému stavu neocitli ve finanční nouzi. Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto: 1387434288/2700 (variabilní symbol 53000).

Bližší informace o charitní pomoci v Indii najdete na webových stránkách www.adopce.hk.caritas.cza www.hk.caritas.cz.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020