Charita pokračuje v pomoci indickým rodinám

HRADEC KRÁLOVÉ: Mezi deset zemí, které nejvíce zasáhla pandemie nového koronaviru, patří také Indie. Počet nakažených aktuálně překročil 200 tisíc obyvatel a přes 100 milionů Indů přišlo kvůli koronakrizi o svoji obživu. Do pomoci potřebným v Indii se zapojili také dárci z České republiky. Diecézní charita Hradec Králové tak mohla podpořit hladovějící indické rodiny již částkou 715 657 korun. Další příspěvky je stále možné zasílat na sbírkové konto 1387434288/2700 (VS 53000).
Publikováno: 4. 6. 2020 13:15

Podporovatelé projektu Adopce na dálku ukázali, že jim opravdu záleží na zdraví strádajících indických rodin. Za pouhých deset dní přispěli částkou přesahující 700 tisíc korun. Partneři hradecké Diecézní charity z oblastí Bangalore a Belgaum v jihozápadní Indii za tyto prostředky nakoupili rýži, luštěniny, olej a další potraviny. Připravují z nich balíčky a rozváží je rodinám, které jsou na tom nejhůře.

„Mám velkou radost, že koronavir nezasáhl naše srdce. Děkuji všem, kteří myslíte i na chudé v daleké Indii,“ vzkazuje všem dárcům ředitelka Diecézní charity Hradec Králové Anna Maclová. „Díky všem, kteří podporujete vzdělávání dětí v rámci projektu Adopce na dálku, i všem dalším, kteří podporujete nyní potravinovou pomoc.“

Je pravděpodobné, že situace nejohroženějších indických rodin se ze dne na den nezlepší. Diecézní charita Hradec Králové proto prosí o pomoc všechny, kdo se sami kvůli nouzovému stavu neocitli ve finanční nouzi. Příspěvky je možné zasílat na sbírkové konto: 1387434288/2700 (variabilní symbol 53000).

Bližší informace o charitní pomoci v Indii najdete na webových stránkách www.adopce.hk.caritas.cza www.hk.caritas.cz.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021