Papež: Věřit znamená přijmout Boha-Lásku

Třebaže všeobecná domácí karanténa v Itálii neplatí už dva týdny, nesešlo se dnes před polednem na Svatopetrském náměstí tolik lidí jak bývávalo zvykem.
Publikováno: 7. 6. 2020 14:00

Foto: Vatican News

Petrův nástupce komentoval evangelium ze dnešní slavnosti Nejsvětější Trojice a svoji promluvu zakončil slovy:

Drazí bratři a sestry, dnešní slavnost nás vybízí, abychom se znovu nechali podmanit Boží krásou, dobrotou a nevyčerpatelnou pravdou. Avšak krása, dobrota a pravda - pokorná a blízká - se stala tělem a je součástí našeho života, našich dějin a dějin každého z nás, aby ji každý muž a žena mohli potkat a mít věčný život. A toto znamená věřit: přijmout Boha-Lásku, jež se dává v Kristu a hýbe námi v Duchu svatém, nechat se od Něho potkat a důvěřovat v Něho. Toto je křesťanský život. Láska, setkání s Bohem, hledání Boha, který nás hledá jako první. Bůh nás potkává jako první.

Panno Maria, příbytku Trojice, pomoz nám přijímat otevřeným srdcem Boží lásku, jež nás naplňuje radostí, dává smysl našemu putování v tomto světě a vždycky usměrňuje k cíli, kterým je Nebe.“

PLNÉ ZNĚNÍ papežovy PROMLUVY je ZDE

Po hlavní promluvě Petrův nástupce oslovil sotva dvě stovky přítomných věřících na Svatopetrském náměstí

„Zdravím vás, Římané a poutníci, jednotlivé věřící, rodiny a řeholní komunity. I vaše nepatrná   přítomnost na náměstí je znamením, že v Itálii je akutní epidemická fáze překonána. Mějte se však na pozoru, neslavte vítězství předčasně, protože je třeba pečlivě dbát platných norem, které pomáhají předcházet šíření viru. Bohu díky jsme vyšli z toho nejhoršího, ale stále s předpisy, které dostáváme od státních představitelů. Bohužel však v jiných zemích má virus mnoho obětí. Minulou neděli v jedné zemi umíral každou minutu jeden. Rád bych vyjádřil svoji blízkost obyvatelům, nemocným a jejich příbuzným, a všem, kdo o ně pečují. Přibližmě se jim svojí modlitbou“

Potom Svatý otec promluvil o významu června v liturgickém roce:

„Měsíc červen je zasvěcen zvláštní úctě k Srdci Kristovu, zbožnosti, která pojí velké mistry duchovního života i prosté lidi Božího lidu. Ježíšovo lidské a božské Srdce je totiž zdrojem, ze kterého můžeme neustále čerpat milosrdenství, odpuštění a laskavost Boží. Můžeme tak činit čtením v evangeliu a přitom vnímat, že středem každého Ježíšova činu i slova je Otcova láska. Můžeme tak činit adorací Eucharistie, kde je tato láska svátostně přítomná. Potom se také naše srdce postupně stane trpělivějším, velkodušnějším a milosrdnějším. Jedna stará modlitba, kterou jsem se naučil od babičky říká: Učiň srdce moje podle srdce Tvého! Je to krásná modlitba, kterou nyní můžeme říci společně.“

Po mariánské modlitbě Anděl Páně papež všem požehnal.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Papež v Řecku: Obnovené lidstvo respektuje život, projevuje zájem o druhé a o stvoření

Papež František na začátku své apoštolské cesty do Řecka promluvil k řeckým státním představitelům, vedoucím osobnostem a diplomatickému sboru a vyzval evropské lídry, aby usilovali o novou lidskost, která respektuje život jako právo.
04.12.2021

UŽ VÍM - Jak mám připravit cestu Pánu Ježíši?

Proč Pána Boha nevidíme? Jak se někdo stane knězem? Jak mám připravit cestu Pánu Ježíši? Nejen na tyto otázky odpovídá ve videu P. Roman Vlk.
04.12.2021

Byl zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ z Budvaru

V pátek 3.12, na počátku druhého adventního víkendu, byl ve vyhlášené českobudějovické restauraci Masné krámy slavnostně zahájen prodej „Požehnaného ležáku“ uvařeného v národním pivovaru Budějovický Budvar.
04.12.2021

Papež na Kypru vyzval k usmíření církví i obyvatel rozděleného ostrova

Papež František dnes na Kypru vyzval k usmíření a překonání nevraživosti a předsudků, které několik století provází rozkol katolické a pravoslavné církve. Vyzval rovněž k obnovení rozhovorů mezi kyperskými Řeky a kyperskými Turky o sjednocení ostrova. Papež se dnes v Nikósii setkal s hlavou kyperské pravoslavné církve a sloužil mši na stadionu, jíž se účastnilo na 7000 lidí, informovala agentura AFP. Zacházení s migranty ve sběrných táborech, kde jsou často vystavení mučení a otroctví, papež srovnal se zločinu nacismu a stalinismu.
03.12.2021

Výzva brněnského biskupa k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ

Přinášíme výzvu brněnského diecézního biskupa Vojtěcha Cikrleho k zahájení kanonizačního řízení P. Martina Středy, SJ.
03.12.2021