Přímé přenosy bohoslužeb od 29. června do 5. července 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe, České televizi, Radiu Proglas a Českém rozhlasu.
Publikováno: 29. 6. 2020 10:00

Vedle těchto sdělovacích prostředků lze využít také internetové přenosy bohoslužeb z farností, poutních míst a dalších kostelů. Jejich přehled je k dispozici na webu MseOnline.cz.

Česká televize nabídne na svém druhém programu v neděli od 10.30 hlavní mši svatou z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě, kterou zde budou slavit čeští a moravští biskupové. Hlavním celebrantem letos bude arcibiskup Jan Graubner, kazatelem kardinál Dominik Duka. Tutéž bohoslužbu lze sledovat i prostřednictvím Českého rozhlasu (stanice Vltava) a také na obrazovkách Televize Noe – zde přenos začne už půl hodiny předem.

Noe vedle toho nabídne také bohoslužbu, kterou bude v pondělí, o slavnosti sv. Petra a Pavla, ve vatikánské bazilice od 10.00 celebrovat papež František, a v úterý a ve středu vždy v poledne i mši svatou v kapli ostravského studia Telepace.

A také v nabídce Radia Proglas je v neděli zařazena mše svatá z Velehradu, začíná ovšem už v 7.30 a v poutní bazilice ji budou slavit novokněží. Stanice vedle toho odvysílá další mše svaté ve všední dny: v pondělí od 17.30 z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla, v úterý od 18.00 z brněnského kostela sv. Augustina, ve čtvrtek od 18.00 z pražského kostela Panny Marie Sněžné a v pátek od 18.00 opět z kostela sv. Augustina. V týdnu zazní také modlitba růžence – ve středu od 18.00 a v úterý, čtvrtek, pátek a sobotu telefonickou formu od 22.30 – a v pátek od 15.10 se pak lze připojit i k modlitbě křížové cesty.

Televize Noe

pondělí 29. 6., 10.00: mše svatá z baziliky sv. Petra ve Vatikánu s papežem Františkem

úterý 30. 6., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

středa 1. 7., 12.05: mše svatá z kaple Telepace

neděle 5. 7., 10.00: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

Česká televize

neděle 5. 7., 10.30, ČT2: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

Radio Proglas

pondělí 29. 6., 17.30: mše svatá z katedrály sv. Petra a Pavla v Brně

úterý 30. 6., 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

čtvrtek 2. 7., 18.00: mše svatá z kostela Panny Marie Sněžné v Praze

pátek 3. 7., 18.00: mše svatá z kostela sv. Augustina v Brně

neděle 5. 7., 7.30: mše svatá s novokněžími ČR ve velehradské bazilice

Český rozhlas

neděle 5. 7., 10.30, ČRo Vltava: mše svatá z Národní cyrilometodějské pouti na Velehradě

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020