Arcibiskupské gymnázium má nového ředitele

Nového ředitele má od čtvrtka 25. června pražské arcibiskupské gymnázium. Na základě výběrového řízení jím byl zvolen dlouholetý zástupce ředitele školy Ondřej Mrzílek.
Publikováno: 25. 6. 2020 20:30

„Do výběrového řízení se přihlásili tři kandidát. Jeden z nich však nesplňoval požadované podmínky, a tak jsme volili ze dvou uchazečů. Oba jsou vysoce kvalifikovaní. Výběrová komise se po úvaze jednomyslně vyslovila pro pana Mrzílka,“ říká generální vikář pražského arcibiskupství Mons. Jan Balík. 

Ondřej Mrzílek (1973) působí na pražském arcibiskupském gymnáziu od roku 2000. V roce 2007 se zde stal zástupcem ředitele, jímž byl až do letošního jara, kdy ve vedení školy prozatímně vystřídal dlouholetého ředitele Richarda Maška. 

„Přeji novému panu řediteli mnoho úspěchů a vyprošuji mu hojnost Božího požehnání pro náročnou službu, která ho čeká,“ dodává Mons. Balík.  

Zdroj: AP

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Syndrom vyhoření a jeho prevence - lektorka Bc. Zuzana Zborayová

Jak hořet ve svém poslání a nevyhořet? Co je syndrom vyhoření, proč k němu dochází a jak mu předejít? Poslání je víc než jen práce. Poslání si žádá celého člověka a pracovní doba prakticky neexistuje. Aby byl člověk schopný něco takového zvládat, potřebuje se naučit vnímat sebe a včas detekovat příznaky stresu a nadměrné zátěže.
15.07.2020

Celosvětová virtuální pouť do Lurd

16. července, v den výročí posledního zjevení Panny Marie sv. Bernardetě Soubirousové, organizuje poutní místo v Lurdech celosvětovou virtuální pouť. Televizní a internetové přenosy z Lurdské jeskyně potrvají 15 hodin.
15.07.2020

Papež daroval plicní ventilátor pro domorodce v brazilském státu Pará

Do nemocnice Hospital de Campanha v brazilském státě Pará dorazil jeden ze čtyř plicních ventilátorů, které papež František daroval především domorodému obyvatelstvu infikovanému koronavirem.
15.07.2020

Dovolená v Česku? Církev nabízí desítky lokalit, pro hosty opravila penziony i chrámy

Prázdniny u moře letos řada lidí oželí kvůli zvýšeným zdravotním rizikům. V atraktivních českých destinacích, jako je Šumava nebo Pálava, zase může být problém sehnat vhodné ubytování nebo se vyhnout tlačenicím. Katolická církev proto upozorňuje na svou nabídku zázemí pro klidnou letní dovolenou na více než 60 zajímavých lokalitách. Ubytování nabízí lidem v hotelích, ale také na farách nebo v klášterních areálech. „Chceme vyjít vstříc hlavně rodinám s dětmi, které budou hledat alternativy – finančně dostupnou, klidnou dovolenou bez davů a na hezkém místě,“ vysvětluje P. Stanislav Přibyl generální sekretář České biskupské konference.
15.07.2020

Zemřel eparchální mukačevský biskup Milan Šášik

V úterý 14.7.2020 zemřel biskup Milan Šášik CM, eparchiální mukačevský biskup. Biskup Milan Šášik zemřel v nemocnici v Užhorodě na Ukrajině.
15.07.2020