Zemřel Mons. Georg Ratzinger

Datum publikace1. 7. 2020, 13.15

Dnes odešel na věčnost mons. Georg Ratzinger, rodný bratr emeritního papeže. Benedikt XVI. jej před několika dny (18.-22.6.) v Řeznu navštívil.

Foto: Fondazione Vaticana Joseph Ratzinger - Benedetto XVI

Georg Ratzinger zemřel ve věku 96 let. Narodil se 15. ledna 1924 v Pleiskirchen, vstoupil do kněžského semináře v roce 1942, kněžské svěcení přijal společně se svým bratrem Josephem 29. června 1951. V letech 1964-1994 působil jako sbormistr řezenské katedrály.

V roce 2008 (22. srpna) řekl Benedikt XVI. o svém o tři roky starším bratrovi: „Od začátku byl v mém životě nejenom druhem, ale důvěryhodným vedením. Byl mojí  oporou, udával směr jasností a pádností svých rozhodnutí. Vždycky mi ukazoval, kudy se ubírat  v obtížných situacích.“

Zdroj: Vatican News

Autor článku: TS ČBK