Papež vyzývá státy k ochraně rodiny

Datum publikace3. 7. 2020, 13.45

Ve videoposelství, které doprovází červencový všeobecný úmysl Apoštolátu modlitby, Svatý otec klade důraz na obtížné okolnosti, v nichž se ocitly dnešní rodiny.

Svatý otec vybízí k laskavému a úctyplnému pastoračnímu doprovázení rodin a naléhá na státní představitele, aby se zasadili o obranu rodiny.

“Rodina potřebuje ochranu, neboť se musí vyrovnávat s mnohým ohrožením: životním rytmem, stresem…Rodiče si někdy zapomínají hrát se svými dětmi. Církev má rodiny povzbuzovat, být jim nablízku a pomáhat jim k odkrytí cest, které by umožnily překonání všech zmíněných obtíží. Modleme se, aby rodiny dnešní doby byly doprovázeny s láskou, úctou a radou, a zejména požívaly ochrany ze strany států.'

Upozorňuje papež František na jednu ze základních položek práva na rodinu, které jsou státy povinovány zajistit.

Zdroj: Vatican News

Autor článku: Monika Klimentová