'Věnuj jim objetí': Vatikán zahajuje kampaň na podporu starších lidí

Datum publikace28. 7. 2020, 12.30

Dikasterium pro laiky, rodinu a život spustilo kampaň 'Věnuj jim objetí', kterou reaguje na výzvu papeže Františka mladým lidem, aby byli na blízku seniorům, kteří kvůli pandemii Covid-19 prožívají často pocity osamělosti.

Papež František v neděli vyzval mladé lidi z celého světa k tzv. skutkům něhy vůči starším lidem, protože mnozí z nich jsou kvůli dodržování bezpečnostních opatření během pandemie Covid-19, v izolaci.

Vatikánské dikasterium pro laiky, rodinu a život na tuto výzvu rychle zareagovalo vyhlášením kampaně „starší lidé jsou tvoji prarodiče“.

Buďte laskaví k seniorům

V oficiálním prohlášení zveřejněném v pondělí vyzvalo Dikasterium pro laiky, aby „udělali něco, čím projeví laskavost a náklonnost ke starším lidem, kteří se mohou cítit osamělí,“ stojí v prohlášení. „Pandemie zasáhla starší lidi zvláště těžce a oddělila již tak slabá propojení mezi generacemi. Dodržování tzv. social distancing  (domácí izolace) však neznamená přijmout osud osamělosti a opuštění.'

Zmírňujte osamělost, věnujte objetí a sdílejte na sociálních sítích

V rámci dodržování bezpečnostních předpisů vybízí mladé katolíky, aby 'věnovali objetí' starším lidem z farností nebo ze sousedství, kteří mohou prožívat pocity samoty. Mohou tak učinit telefonicky, videohovorem nebo zasláním obrázku. „Kdykoliv je to možné - nebo kdykoliv to zdravotní situace umožní - vyzýváme mladé lidi, aby objetí bylo ještě konkrétnější a starší lidi osobně navštívili.'

Mladí lidé se mohou o své aktivity podělili na sociálních sítích a přidat do příspěvku hashtag  #sendyourhug. Nejlepší příspěvky budou sdíleny na účtech sociálních sítích Dikasteria pro laiky, rodinu a život @laityfamilylife.

(Zdroj: Vatican News)

Autor článku: Tereza Myslilová