Slavnostní otevření zrekonstruovaného Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku

Biskup Martin David požehná v pátek 7. srpna zrekonstruované prostory Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku. Přijal tak pozvání Charity Jeseník, jež tento domov pro seniory, který je součástí sítě sociálních služeb Olomouckého kraje, spravuje.
Publikováno: 5. 8. 2020 11:30

7. srpna dojde ke slavnostnímu otevření zrekonstruovaného Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku na ulici Lidická 89. Akce začne ve 14.00 hod. přivítáním návštěvníků, přestřižením pásky a požehnáním budovy biskupem Martinem Davidem.

Stavební práce na objektu započaly v lednu loňského roku. Nově byl do něj vestavěn evakuační lůžkový výtah až do 2. patra, do většiny pokojů byly doplněny sociální uzly (koupelna a WC) a provedla se kompletní rekonstrukce všech rozvodů a sítí. Přistoupilo se k výměně oken, dveří a k zateplení obálky budovy. Nové umístění mají nyní výdejna jídla, jídelna, prádelna, společné prostory a další servisní místnosti, včetně vybavení. Součástí revitalizace byla i oprava stávajících přístupových komunikací pro klienty i pracovníky domova, jenž se stal bezbariérovým. Rekonstrukcí se snížil počet uživatelů na pokojích na 20 - snížením kapacity vzniklo 6 jednolůžkových a 7 dvoulůžkových pokojů, součástí 10 z nich je nově i bezbariérové sociální zařízení.

Celkové náklady na rekonstrukci přesáhly 45 mil. korun, z mnoha subjektů, které opravy finančně podpořily, zmiňme Biskupství ostravsko-opavské, Diecézní charitu, ministerstvo práce a sociálních věcí či řadu obcí na Jesenicku. Více než 1 milion korun pak na práce putoval z Tříkrálových sbírek. Seznam těch, kdo projekt finančně podpořili, najdete zde, včetně fotogalerie objektu, který bude možné v rámci slavnostního otevření projít. Můžete se těšit na časosběrné video z průběhu rekonstrukce nebo třeba jen na příjemné posezení na místní veliké a krásné zahradě.

Zdroj: doo.cz 

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021

Papež František: Jednota je dar, o nějž je třeba prosit modlitbou

Dopoledne pronesl Petrův nástupce v přímém přenosu z knihovny Apoštolského paláce pravidelnou katechezi. Jako každý rok zaměřil papež pozornost na probíhající Týden modliteb za jednotu křesťanů (18. - 25. ledna), což dobře zapadlo do cyklu, ve kterém již od 6. května loňského roku pojednává o modlitbě. Ve své katechezi připomněl, že jednoty je dosaženo pouze s Boží milostí, a ne naší vlastní silou vůle.
20.01.2021

Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 21+ schválila Vláda ČR

Vláda ČR na svém zasedání 11. ledna 2021 schválila Akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR 2021+ pro roky 2021 a 2022, na jehož tvorbě se podíleli i zástupci České biskupské konference.
20.01.2021

Katolický týdeník: Sociální izolace drtí vztahy

Za poslední rok jsme to slyšeli bezpočtukrát: buďte doma, s nikým se nepotkávejte. Zvláště jste-li vyššího věku, nemocní nebo s někým takovým žijete.
20.01.2021

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021