Libanonský kněz po explozích v Bejrútu: „Potřebujeme vaše modlitby“

Libanonský katolický kněz P. Miled el-Skayyem z kostela sv. Jana Pavla II. v Keserwane požádal věřící na celém světě, aby se modlili za mrtvé, jejich rodiny a za stovky zraněných při nedávných explozích v Libanonu. „Prosíme vaše národy, aby v této těžké situaci nosili v srdci Libanon a svěřujeme se vám a vašim modlitbám, aby Pán díky nim ochránil Libanon od zla."
Publikováno: 6. 8. 2020 12:30

Foto: Wikipedie

„V Libanonu nyní prožíváme těžké období, jak můžete slyšet z televize a ze zpráv,“ dodal kněz. Raymond Nader, maronitský katolík žijící v Libanonu, zopakoval knězovu výzvu: „Jen vás nyní prosíme o modlitby v každém koutě světa. Vaše modlitby velmi potřebujeme,“ řekl Nader v úterý pro CNA.
 
Exploze v blízkosti přístavu hlavního města Libanonu převrátily auta, rozbily okna, zapálily a zničily budovy v Bejrútu, městě s více než 350 000 obyvateli, přičemž v dosahu metra žijí více než 2 miliony lidí. „Na místě byla hrozná spoušť a touto explozí bylo téměř zničeno celé město; říká se, že šlo o kombinaci více látek, které tuto explozi způsobily,“ uvedl v úterý pro CNA libanonský žurnalista Antoine Tannous.
 
Oficiální představitelé ještě neurčili příčinu explozí, ale vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že na začátku mohl být požár ve skladu výbušnin. Libanonská tajná služba varuje před spekulacemi o terorismu dříve, dokud vyšetřovatelé neposoudí celou situaci. Podle libanonských státních médií stovky zraněných lidí zaplavily nemocniční úrazové ambulance ve městě.
 
Libanonský premiér Hassan Diab vyhlásil na středu státní smutek. Země je téměř rovnoměrně rozdělena na sunnitské muslimy, šíitské muslimy a křesťany, kteří jsou většinou maronitští katolíci. Libanon má také malou židovskou populaci, jakož i drúzy a jiné náboženské komunity.

Zdroj: CNA

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020