Informace pro veřejnost - požehnání mariánského sloupu v Praze

V sobotu 15. srpna požehná kardinál Dominik Duka mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze. Pro věřící a poutníky, kteří se plánují této akce účastnit, přinášíme následující informace:
Publikováno: 12. 8. 2020 9:45

Foto: Martina Řehořová, ČaV

Bohoslužbě, které bude od 10.00 hodin předsedat kardinál Dominik Duka v chrámu Matky Boží před Týnem, bude z důvodu hygienických opatření, které mají zamezit šíření nemoci covid19, umožněn vstup pouze na pozvánky a účastníci budou v kostele rozděleni do několika sektorů. 

Věřící, kteří se do chrámu nevejdou, budou moci sledovat bohoslužbu na velkoplošných obrazovkách, které budou umístěny přímo na Staroměstském náměstí směrem k chrámu. Účastníkům mše svaté bude i zde podáváno svaté přijímání. Přímý přenos bude možné sledovat i v Televizi Noe. 

Po skončení bohoslužby požehná pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka mariánský sloup na Staroměstském náměstí. 

Účastníci bohoslužby budou moci přímo na místě přispět na sbírku Charity ČR na pomoc Libanonu, a to přímo do pokladniček Arcidiecézní charity Praha.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020