Informace pro veřejnost - požehnání mariánského sloupu v Praze

V sobotu 15. srpna požehná kardinál Dominik Duka mariánský sloup na Staroměstském náměstí v Praze. Pro věřící a poutníky, kteří se plánují této akce účastnit, přinášíme následující informace:
Publikováno: 12. 8. 2020 7:45

Foto: Martina Řehořová, ČaV

Bohoslužbě, které bude od 10.00 hodin předsedat kardinál Dominik Duka v chrámu Matky Boží před Týnem, bude z důvodu hygienických opatření, které mají zamezit šíření nemoci covid19, umožněn vstup pouze na pozvánky a účastníci budou v kostele rozděleni do několika sektorů. 

Věřící, kteří se do chrámu nevejdou, budou moci sledovat bohoslužbu na velkoplošných obrazovkách, které budou umístěny přímo na Staroměstském náměstí směrem k chrámu. Účastníkům mše svaté bude i zde podáváno svaté přijímání. Přímý přenos bude možné sledovat i v Televizi Noe. 

Po skončení bohoslužby požehná pražský arcibiskup Dominik kardinál Duka mariánský sloup na Staroměstském náměstí. 

Účastníci bohoslužby budou moci přímo na místě přispět na sbírku Charity ČR na pomoc Libanonu, a to přímo do pokladniček Arcidiecézní charity Praha.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021