Pronásledování katolíků v Zemi svobody?

Senátor John Kennedy apeloval na generálního prokurátora Spojených států amerických, aby bylo vyvinuto větší úsilí v boji proti antikatolickému vandalismu a aby jeho pachatelé byli postihováni.
Publikováno: 21. 8. 2020 11:00

„Plenění katolických chrámů v zemi, která se považuje za vlast svobody, musí přestat,“ píše americký senátor John Kennedy podle CNA.

V posledních měsících došlo ve Spojených státech k mnoha útokům na náboženské budovy a objekty. V rámci údajných protestů proti násilí policie a proti rasismu vandalové zdevastovali několik desítek památníků a soch. Minulý měsíc došlo ke žhářskému útoku na kostel na Floridě, kde se věřící právě chystali na ranní mši. Celkem došlo k 19 útokům na katolické chrámy.

„Tomuto násilí je třeba co nejrychleji učinit přítrž. V USA nemohou být katolíci pronásledováni,“ píše senátor Kennedy. Stále častěji však dochází k incidentům, které nesouvisejí s Black Lives Matter, a jejich pachatelé zůstávají neznámí.

„K vandalství dochází na celém území a nezdá se, že by docházelo ke zklidnění emocí. Nejsmutnější je fakt, že jsou napadáni i křesťané, kteří přišli z Blízkého východu, aby ze svojí vlasti utekli právě před pronásledováním,“ zdůrazňuje americký senátor, který poukazuje na to, že zakladatelé Spojených států věřili, že náboženská svoboda je ke vzniku nového národa nutná, a proto zavedli její ústavní záruky. „Nemůžeme přece dovolit, aby hrstka lidí ničila jeden z nejdůležitějších základů naší země,“ poznamenává senátor Kennedy.

Zdroj a foto: Vatican News

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 5. Pavel Svoboda: Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 5. video: Pavel Svoboda (předseda správní rady IKDP): Jaký má západní systém hodnot „Achillovy paty“ a limity?
19.10.2021

Katolický týdeník: Pomáhají nést tíhu ztráty

Co se skrývá za souslovím perinatální hospic a komu či jak zařízení Dítě v srdci slouží, popisuje jeho ředitelka Alena Peremská.
19.10.2021

Červená středa: Setkání organizátorů, 30. 9. 2021 - 4. P. Stanislav Přibyl: Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?

Přinášíme vám záznam ze setkání zájemců a organizátorů Červené středy, které proběhlo 30. září 2021 v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích. 4. video: P. Stanislav Přibyl (generální sekretář České biskupské konference): Jaké jsou židovsko-křesťanské kořeny lidských práv?
19.10.2021

V Píšti přijali zvon, vrací se z Německa jako symbol smíření

Česky, německy a polsky pozdravil poutníky biskup Martin David na začátek mše svaté, která se v sobotu 16. října stala důležitým momentem projektu Zvony míru a pokoje pro Evropu. Spolu s biskupem rottenbursko-stuttgartské diecéze Gebhardem Fürstem přivítal zvon, který z Píště zmizel rok před koncem druhé světové války. Namísto roztavení pro zbrojařské účely se ale dočkal příměří a od 50. let vyzváněl na věži kostela v městečku Grötzingen. V tamní věži visel vedle dalšího zvonu z válečné kořisti – z polského Fromburku.
19.10.2021

K Panně Marii, rozvazující uzly, se obracejí věřící z celého světa

Věřící v německém Augšpurku očekávají opětovné otevření kostela, který uchovává originál barokního obrazu Panny Marie, rozvazující uzly. Úctu k této Matce, která „svou vírou a poslušností rozuzlila to, co Eva zauzlila svou neposlušností a nevěrou“ (sv. Irenej), rozšířil v Argentině a jižní Americe vůbec někdejší mladý jezuita, Jorge Mario Bergoglio, současný papež František.
19.10.2021