Rodiny s dětmi se na Hostýně loučily s prázdninami a prosily o požehnání do nového školního roku

Při Arcidiecézní pouť rodin, kterou i letos uspořádalo poslední prázdninovou sobotu na Svatém Hostýně Centrum pro rodinný život, lidé děkovali za prožité letní měsíce a prosili o pomoc do nového školního roku.
Publikováno: 31. 8. 2020 14:00

Foto: Milena Machalková, Člověk a víra

K ohlédnutí za uplynulými měsíci vybídl přítomné také hlavní celebrant mše svaté biskup Josef Nuzík, který zastoupil arcibiskupa Jana Graubnera. „Projděte si v duchu všechna místa, která jste navštívili, a možná uvidíte, že jich nebylo málo – přestože možnosti cestování byly omezené,“ zmínil ve své homilii. Přes všechnu radost z poznávání je ale teď podle něj třeba se vrátit na to nejdůležitější místo. „Pro Svatou rodinu jím byl Nazaret, pro nás je to tam, kde bydlíme, kde chodíme do školy nebo pracujeme,“ zmínil a dodal: „Prosme Pannu Marii, abychom v tomto svém Nazaretě uměli žít a milovali ho.“

K lepšímu životu v rodině, ve škole nebo práci pak podle něj vede schopnost snášet se navzájem a odpouštět si. „Uplynulé měsíce nás naučily, že to nejdůležitější jsou vztahy. Pak se nemusíme bát ani toho, co přijde, protože Bůh nám chce pomáhat,“ řekl také a pokračoval: Rodina, která se modlí, se nerozpadne. Tím, že jste přišli, ukazujete, že se společně modlíte. Pokračujte v tom i dál! Nevíme, co nás čeká, ale víme, že když budeme spojeni v modlitbě, obstojíme.“

V závěru bohoslužby pak přijal nejen poděkování jménem přítomných rodin, ale také dort pro arcibiskupa Graubnera, který právě toho dne oslavil své 72. narozeniny. A s poděkováním vystoupil také biskupský delegát pro pastoraci P. Petr Bulvas, který připomenul, že touto poutí se slaví i 30. narozeniny arcidiecézního Centra pro rodinný život. „Všem spolupracovníkům patří díky za to, co se dosud podařilo vykonat,“ dodal.

Následující hodiny pak patřily zejména dětem. Pracovníci děkanátních center pro rodinu připravili například divadelní představení Dana Taraby, stanoviště se soutěžními úkoly nebo narozeninové losování cen. Poutní program pak odpoledne uzavřela společná modlitba.

(Zdroj: ado.cz)

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021