Rodiny s dětmi se na Hostýně loučily s prázdninami a prosily o požehnání do nového školního roku

Při Arcidiecézní pouť rodin, kterou i letos uspořádalo poslední prázdninovou sobotu na Svatém Hostýně Centrum pro rodinný život, lidé děkovali za prožité letní měsíce a prosili o pomoc do nového školního roku.
Publikováno: 31. 8. 2020 14:00

Foto: Milena Machalková, Člověk a víra

K ohlédnutí za uplynulými měsíci vybídl přítomné také hlavní celebrant mše svaté biskup Josef Nuzík, který zastoupil arcibiskupa Jana Graubnera. „Projděte si v duchu všechna místa, která jste navštívili, a možná uvidíte, že jich nebylo málo – přestože možnosti cestování byly omezené,“ zmínil ve své homilii. Přes všechnu radost z poznávání je ale teď podle něj třeba se vrátit na to nejdůležitější místo. „Pro Svatou rodinu jím byl Nazaret, pro nás je to tam, kde bydlíme, kde chodíme do školy nebo pracujeme,“ zmínil a dodal: „Prosme Pannu Marii, abychom v tomto svém Nazaretě uměli žít a milovali ho.“

K lepšímu životu v rodině, ve škole nebo práci pak podle něj vede schopnost snášet se navzájem a odpouštět si. „Uplynulé měsíce nás naučily, že to nejdůležitější jsou vztahy. Pak se nemusíme bát ani toho, co přijde, protože Bůh nám chce pomáhat,“ řekl také a pokračoval: Rodina, která se modlí, se nerozpadne. Tím, že jste přišli, ukazujete, že se společně modlíte. Pokračujte v tom i dál! Nevíme, co nás čeká, ale víme, že když budeme spojeni v modlitbě, obstojíme.“

V závěru bohoslužby pak přijal nejen poděkování jménem přítomných rodin, ale také dort pro arcibiskupa Graubnera, který právě toho dne oslavil své 72. narozeniny. A s poděkováním vystoupil také biskupský delegát pro pastoraci P. Petr Bulvas, který připomenul, že touto poutí se slaví i 30. narozeniny arcidiecézního Centra pro rodinný život. „Všem spolupracovníkům patří díky za to, co se dosud podařilo vykonat,“ dodal.

Následující hodiny pak patřily zejména dětem. Pracovníci děkanátních center pro rodinu připravili například divadelní představení Dana Taraby, stanoviště se soutěžními úkoly nebo narozeninové losování cen. Poutní program pak odpoledne uzavřela společná modlitba.

(Zdroj: ado.cz)

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021

Požehnaný ležák z Budějovického Budvaru přinese Diecézní charitě ČB 220 tisíc korun

Již tradičně mohli lidé během uplynulého Adventu v Českých Budějovicích kupovat Požehnaný ležák uvařený v pivovaru Budějovický Budvar. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 11. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě. Ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše se v předvánočním období prodalo více než 15 hl této speciální várky piva. Finanční prostředky z prodeje Požehnaného ležáku získá Diecézní charita České Budějovice.
21.01.2021

Zemřel nejstarší kněz královehradecké diecéze P. Jiří Mannl

V pondělí 18. ledna podlehl koronaviru nejstarší kněz královéhradecké diecéze, P. Jiří Mannl, který v květnu loňského roku oslavil své 100. narozeniny.
21.01.2021

Papežský telegram Bidenovi: Usilujte o autentickou spravedlnost a svobodu

Papež František napsal zvláštní poselství u příležitosti dnešního nástupu 46. prezidenta USA do úřadu. Ctihodný Joseph R. Biden, prezident Spojených států amerických, Bílý dům, Washington DC, stojí v hlavičce textu, který citujeme v plném znění.
20.01.2021

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021