Plenární zasedání CCEE se uskuteční v Praze 25. - 27. září 2020

Letošní plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) proběhne v Praze od 25. do 27. září.
Publikováno: 3. 9. 2020 14:30

Foto: Stanislav Zeman

Vzhledem k současné situaci probíhající pandemie Covid 19, která vyžaduje specifické hygienické podmínky a omezuje možnost cestování, se někteří předsedové evropských biskupských konferencí zúčastní zasedání prostřednictvím videokonference.

Tématem letošní konference je: „Evropská církev po pandemii - perspektivy pro tvorstvo a pro společnost.“

Evropští biskupové se setkávají v roce, na který připadá páté výročí vydání encykliky papeže Františka Laudato Si´. Z ní se bude odvíjet reflexe nad změnami a důsledky, které pandemie ve společnosti způsobila. Biskupové se budou věnovat především náboženským, pastoračním a ekologickým dopadům koronaviru. S ohledem na tyto tři aspekty pohovoří každý z předsedů o situaci ve své biskupské konference. Cílem společné diskuse pak bude zdůraznit, čemu nás konkrétně pandemie naučila a jak co to vše znamená pro péči o tvorstvo.

Novináři, kteří by se rádi zúčastnili zahajovacího zasedání a závěrečné tiskové konference, mohou zažádat o akreditaci na e-mailové adrese: accreditation.media@ccee.eu

Akreditaci si bude možné vyzvednout na tiskovém středisku, které bude během zasedání mít své sídlo na Arcibiskupství pražském, kde bude celé plenární zasedání probíhat.

 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Modernizační fond podporuje obnovitelné zdroje energie

Modernizační fond je nový finanční nástroj, který čerpá prostředky zejména z emisních povolenek. Pro ČR je předpokládaná alokace cca 150 mld. Kč. Prostředky budou směřovat do teplárenství, obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility a komunitní energetiky.
21.01.2021

Požehnaný ležák z Budějovického Budvaru přinese Diecézní charitě ČB 220 tisíc korun

Již tradičně mohli lidé během uplynulého Adventu v Českých Budějovicích kupovat Požehnaný ležák uvařený v pivovaru Budějovický Budvar. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 11. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě. Ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše se v předvánočním období prodalo více než 15 hl této speciální várky piva. Finanční prostředky z prodeje Požehnaného ležáku získá Diecézní charita České Budějovice.
21.01.2021

Zemřel nejstarší kněz královehradecké diecéze P. Jiří Mannl

V pondělí 18. ledna podlehl koronaviru nejstarší kněz královéhradecké diecéze, P. Jiří Mannl, který v květnu loňského roku oslavil své 100. narozeniny.
21.01.2021

Papežský telegram Bidenovi: Usilujte o autentickou spravedlnost a svobodu

Papež František napsal zvláštní poselství u příležitosti dnešního nástupu 46. prezidenta USA do úřadu. Ctihodný Joseph R. Biden, prezident Spojených států amerických, Bílý dům, Washington DC, stojí v hlavičce textu, který citujeme v plném znění.
20.01.2021

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021