Plenární zasedání CCEE se uskuteční v Praze 25. - 27. září 2020

Letošní plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) proběhne v Praze od 25. do 27. září.
Publikováno: 3. 9. 2020 16:30

Foto: Stanislav Zeman

Vzhledem k současné situaci probíhající pandemie Covid 19, která vyžaduje specifické hygienické podmínky a omezuje možnost cestování, se někteří předsedové evropských biskupských konferencí zúčastní zasedání prostřednictvím videokonference.

Tématem letošní konference je: „Evropská církev po pandemii - perspektivy pro tvorstvo a pro společnost.“

Evropští biskupové se setkávají v roce, na který připadá páté výročí vydání encykliky papeže Františka Laudato Si´. Z ní se bude odvíjet reflexe nad změnami a důsledky, které pandemie ve společnosti způsobila. Biskupové se budou věnovat především náboženským, pastoračním a ekologickým dopadům koronaviru. S ohledem na tyto tři aspekty pohovoří každý z předsedů o situaci ve své biskupské konference. Cílem společné diskuse pak bude zdůraznit, čemu nás konkrétně pandemie naučila a jak co to vše znamená pro péči o tvorstvo.

Novináři, kteří by se rádi zúčastnili zahajovacího zasedání a závěrečné tiskové konference, mohou zažádat o akreditaci na e-mailové adrese: accreditation.media@ccee.eu

Akreditaci si bude možné vyzvednout na tiskovém středisku, které bude během zasedání mít své sídlo na Arcibiskupství pražském, kde bude celé plenární zasedání probíhat.

 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Kardinál Czerny sloužil mši u oltáře sv. Václava ve vatikánské bazilice

Jako každý rok na slavnost sv. Václava oslavila národního patrona také česká komunita žijící v Římě. Bohoslužbu zorganizovali členové České papežské koleje Nepomucenum v čele rektorem, otcem Romanem Czudkem. Svého křestního patrona uctil také velvyslanec České republiky při Svatém stolci, Václav Kolaja, spolu s ostatními členy naší římské ambasády. Mši svatou sloužil kardinál Michael Czerny SI, kterého, jak známo, pojí s naší vlastí rodové kořeny.
28.09.2020

Ve Staré Boleslavi se konala Národní svatováclavská pouť

I přes přísná koronavirová opatření se dnes ve Staré Boleslavi konala Národní svatováclavská pouť. Hlavním celebrantem poutní bohoslužby byl pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka, kazatelem olomoucký arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK. Společně s nimi koncelebrovali čeští a moravští biskupové a řada kněží.
28.09.2020

Obrácení je milost, o kterou musíme neustále prosit

V neděli před polednem se na Svatopetrském náměstí sešlo několik set lidí, aby si v dešti vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
27.09.2020

Papež vyzval evropské církve k duchovnímu výkladu pandemie

Papež ve svém poselství pro účastníky plenárního zasedání Rady evropských biskupských konferencí, které se z důvodu pandemie koná 26.-27. října pouze online, ujistil biskupy o své duchovní podpoře.
25.09.2020

U příležitosti Dne české státnosti ocenil Senát biskupa Václava Malého

U příležitosti Dne české státnosti předal dnes předseda horní komory Parlamentu ČR Miloš Vystrčil stříbrné pamětní medaile. Mezi oceněnými byl i pražský pomocný biskup Václav Malý.
25.09.2020