Plenární zasedání CCEE se uskuteční v Praze 25. - 27. září 2020

Letošní plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) proběhne v Praze od 25. do 27. září.
Publikováno: 3. 9. 2020 14:30

Foto: Stanislav Zeman

Vzhledem k současné situaci probíhající pandemie Covid 19, která vyžaduje specifické hygienické podmínky a omezuje možnost cestování, se někteří předsedové evropských biskupských konferencí zúčastní zasedání prostřednictvím videokonference.

Tématem letošní konference je: „Evropská církev po pandemii - perspektivy pro tvorstvo a pro společnost.“

Evropští biskupové se setkávají v roce, na který připadá páté výročí vydání encykliky papeže Františka Laudato Si´. Z ní se bude odvíjet reflexe nad změnami a důsledky, které pandemie ve společnosti způsobila. Biskupové se budou věnovat především náboženským, pastoračním a ekologickým dopadům koronaviru. S ohledem na tyto tři aspekty pohovoří každý z předsedů o situaci ve své biskupské konference. Cílem společné diskuse pak bude zdůraznit, čemu nás konkrétně pandemie naučila a jak co to vše znamená pro péči o tvorstvo.

Novináři, kteří by se rádi zúčastnili zahajovacího zasedání a závěrečné tiskové konference, mohou zažádat o akreditaci na e-mailové adrese: accreditation.media@ccee.eu

Akreditaci si bude možné vyzvednout na tiskovém středisku, které bude během zasedání mít své sídlo na Arcibiskupství pražském, kde bude celé plenární zasedání probíhat.

 

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Robert Schuman, jeden ze zakladatelů EU, blíže ke svatosti

Roberta Schumana, jednoho z otců zakladatelů Evropské unie, čeká podle prefekta Kongregace pro blahořečení a svatořečení kardinála Semerara první krok na cestě ke svatosti. Papež František by mu měl již letos v červnu udělit přídomek "ctihodný", což je úvodní stupeň kanonizačního procesu.
13.04.2021

Charta Œcumenica: 20 výročí od podpisu

Charta Œcumenica - směrnice ohledně spolupráce mezi církvemi v Evropě, kterou v roce 2001 podepsali předsedové CCEE a CEC, je zásadním dokumentem, který usiluje o zachování a rozvoj bratrství mezi evropskými církvemi. K připomínce 20. výročí od podpisu tohoto dokumentu vydávají kardinál Angelo Bagnasco, předseda Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), a reverend Christian Krieger, předseda Konference evropských církví (CEC), společné prohlášení.
13.04.2021

Únos pěti kněží a dvou sester na Haiti

Zločinecká banda unesla na Haiti pět kněží a dvě řeholní sestry. Pachatelé požadují za rukojmí tučné výkupné.
12.04.2021

Prezentace Mezinárodního sympózia o teologii kněžství

Fundamentální teologii kněžství se bude věnovat mezinárodní sympózium, které bylo dnes představené v Tiskovém středisku Svatého stolce. Jeho pořadatelem je Kongregace pro biskupy a náplánováno bylo na únor příštího roku (17. – 10. 2. 2022).
12.04.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 12. do 18. dubna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
12.04.2021