Výzva předsednictva CCEE na podporu J. E. Mons. Tadeusze Kondrusiewicze

Datum publikace3. 9. 2020, 18.15

Přinášíme vám znění výzvy předsednictva CCEE na podporu minského arcibiskupa a předsedy Běloruské katolické biskupské konference J. E. Mons. Tadeusze Kondrusiewicze.

Foto: Vatican News

Dne 31. srpna tohoto roku bylo J. E. monsignoru Tadeuszi Kondrusiewiczovi, minskému arcibiskupu a předsedovi Běloruské katolické biskupské konference, při jeho návratu z návštěvy Polska, kde se účastnil oslav ke cti Panny Marie Čenstochovské, zabráněno vrátit se do země.

Předsednictvo CCEE v této choulostivé situaci ujišťuje monsignora Kondrusiewicze i běloruskou církev o blízkosti celého evropského episkopátu a opakuje apel papeže Františka „k dialogu, odmítnutí násilí a úctě ke spravedlnosti a právu“. A spolu s papežem také svěřuje „všechny Bělorusy pod ochranu Panny Marie, Královny míru“.

Evropští biskupové, kteří se za milovaného pastýře i celé běloruské společenství modlí, zároveň doufají, že se minský arcibiskup ihned vrátí domů a znovu se ujme své biskupské služby. Všechny pak vyzývají, aby se zavázali k pokojnému řešení konfliktu a v důvěře se vydali cestou dialogu v zájmu dobra pro každého člověka i celou společnost.

Saint Gallen, 3. září 2020

Autor článku: TS ČBK