Biskup Kročil požehnal v budějovickém pivovaru zvláštní várku ležáku

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnal na varně pivovaru Budějovický Budvar zvláštní várku světlého ležáku. Obřad žehnání se konal již čtvrtým rokem. „Požehnaný ležák“ se bude prodávat v průběhu českobudějovických adventních trhů a celý výtěžek z prodeje pak pivovar věnuje Diecézní charitě České Budějovice. 125 ručně balených lahví „Požehnaného ležáku“ i letos obdrží jako dar Svatý Otec papež František. Společný projekt Budějovického Budvaru, Biskupství českobudějovického a Statutárního města České Budějovice podporuje sociální projekty a účinnější pomoc klientům Diecézní charity České Budějovice.
Publikováno: 14. 9. 2020 12:00

Foto: Budějovický Budvar

„Požehnaný ležák už je pro nás milou tradicí. Jsem rád, že můžeme i letos v předvánočním čase přispět na dobrou věc, podpořit charitativní projekty v našem jihočeském regionu. Především díky dobrovolníkům z řad zaměstnanců pivovaru, biskupství a Charity, kteří lahve požehnaného piva ručně balí, jsme loni na dobročinné účely mohli věnovat 240 tisíc korun. Částka je rok od roku vyšší. Doufám, že bude i letos,“ řekl po přivítání hostů Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, dodal: „Jsem rád, že se charitativní projekt „Požehnaný ležák“ stává životaschopným a plní svou úlohu. Do projektu je zapojen společně s českobudějovickým biskupstvím Budějovický Budvar a magistrát města České Budějovice, kteří v něm mají svoji nezastupitelnou úlohu. Bez této spolupráce by nebylo možné v takové míře pomáhat lidem, kteří jsou na pomoc druhých odkázáni. Věřím, že se projekt bude rozvíjet i do budoucna.“

Loňský ročník projektu pak zhodnotil Jiří Kohout, ředitel Diecézní charity České Budějovice: „Díky výtěžku z „Požehnaného ležáku“ můžeme podporovat významnou činnost dobrovolníků, kteří se věnují dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, seniorům v domácnostech i domovech pro seniory, zdravotně postižením, nemocným nebo lidem bez domova. Skrze tento bohulibý projekt také dáváme vědět o své činnosti a dobrovolnictví v Českých Budějovicích. Potřeba dotace dobrovolnictví a nezastupitelná role dobrovolníků se ukázala začátkem letošního jara s příchodem pandemie covid-19. Každý pomáhal, jak uměl. Dobrovolníci šili roušky, rozdávali je potřebným a rozváželi do sociálních služeb, pomáhali s rozvozem nákupů a obědů seniorům, byli k dispozici jako dobrovolníci na telefonu pro osamělé lidi. To, že se na dobrovolníky můžeme spolehnout, nám, nejen v Charitě, významně ulehčuje práci.“

Zdroj: www.bcb.cz

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020