Podzimní kampaň Den Charity nabídne program pro všechny generace

Je tu podzim a s ním i tradiční celostátní kampaň DEN CHARITY! Rozmanité akce pro malé i velké připravily také Charity v našich regionech – pěší a cyklistickou pouť, benefiční běh, dny otevřených dveří, bylinkobraní, koncert, výstavy i další zajímavý program. Kampaň pořádá Charita Česká republika u příležitosti svátku sv. Vincence z Pauly (27. 9.), patrona charitních zařízení. Všechny akce se uskuteční v souladu s aktuálními opatřeními v souvislosti s pandemií Covid-19.
Publikováno: 16. 9. 2020 15:15

„Cílem každoroční kampaně je informovat širokou veřejnost o nabídce sociálních a zdravotních služeb Charity, aby o nás lidé věděli, že jsme jim nablízku, když potřebují pomoc a nevědí si rady. Kampaň je také poděkováním našim dárcům, zaměstnancům, dobrovolníkům a všem, kteří se v charitním díle jakýmkoliv způsobem angažují,“ přibližuje smysl konání akce ředitelka hradecké Diecézní charity Aneta Maclová.

Příběhy úspěšných absolventů projektu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové, který pomáhá indickým dětem získat vzdělání, jsou k vidění v krajském městě hned na dvou místech – venku v okolním areálu Biskupského gymnázia B. Balbína (do 30. října) a interaktivní výstava je přístupná v Infocentru na Eliščině nábřeží (do 14. října). Putovní výstavy Adopce na dálku jsou k zhlednutí také v Lanškrouně, Hlinsku nebo ve Skutči. Bližší info je uveřejněno na webu www.adopce.hk.caritas.cz.

Den Charity oslaví už v sobotu 19. 9. v Červeném Kostelci, kde si všichni, kdo mají rádi pohyb, mohou zasportovat pro dobrou věc na tradičním Běhu pro hospic. Tváří letošního 7. ročníku bude Pavla Rybová Hamáčková, halová mistryně světa ve skoku o tyči. V neděli 20. 9. jsou všichni zváni na Bylinkobraní s kulturním programem do Žirče u Dvora Králové n.L., kde mají svůj domov lidé s roztroušenou sklerózou. Více také na www.ochck.cz.

Charity Pardubice, Chrudim a Nové Hrady u Skutče srdečně zvou na pěší a cyklistickou Pouť lidí dobré vůle za nemocné a trpící na Chlumek u Luže v sobotu 26. září. Pro zájemce bude vypraven také autobus z Pardubic a Chrudimi. Slavnostní bohoslužba bude přenášena i online. Více informací naleznou poutníci na webu www.pardubice.charita.cz, www.chrudim.charita.cz a www.novehrady.charita.cz.

Dny otevřených dveří, prezentace služeb a výstavy, prodej výrobků klientů a doprovodný program pro děti i dospělé, to vše v týdnu od 21. do 27. září chystají pro veřejnost centra Oblastní charity Havlíčkův Brod v Chotěboři, Humpolci, Havlíčkově Brodě, Ledči a Světlé nad Sázavou. Podrobnosti najdete na webu www.hb.charita.cz a na facebooku.

Mobilní hospic Anežky České podpoří také všichni, kdo se v neděli 25. října vydají na Benefiční koncert Novoměstské filharmonie do Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci. Více také na www.hospic.cz. Své dveře na podzim otevře veřejnosti i Centrum Pod střechou v Letohradě ve středu 4. listopadu, kde si návštěvníci mohou prohlédnout nově zrekonstruované zázemí sociálních služeb Oblastní charity Ústí nad Orlicí a rozšířených prostor Rodinného centra Mozaika. V doprovodném programu je čeká také tvoření pro malé i velké. Více na www.uo.charita.cz.

V rámci této kampaně je každoročně udělována i Cena Charity. Za královéhradeckou diecézi je na tuto cenu nominována Mgr. Markéta Šafářová, bývalá dlouholetá ředitelka Oblastní charity Polička, která se zasloužila o významný rozvoj charitní služeb ve městě a regionu. V Charitě působí dál a věnuje se rodinám s dětmi jako sociální pracovnice ve středisku Šance pro rodinu.

Charity ve Dvoře Králové nad Labem, Litomyšli, Poličce nebo Dolním Újezdě připravuji ke Dni Charity akce pro své zaměstnance a dobrovolníky. Podrobný přehled akcí Charit v našich regionech naleznete na https://hk.caritas.cz/akce/den-charity-2020/.

Zdroj: Jana Karasová, DCH Hradec Králové

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Nedělní kázání (nejen) pro děti - 25. neděle v mezidobí

Nedělní kázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti ke 25. neděli v mezidobí.
19.09.2020

Papež František: Křesťanský novinář nemá zatajovat pravdu a manipulovat s informacemi

“Je nezbytné, aby ve stále sekularizovanějším mediálním prostoru zazníval hlas církve a křesťanských intelektuálů, kteří jej obohacují o konstruktivní reflexi, vyznačují se kladným pohledem na lidi i události a odmítají předsudky”, oslovil dnes papež František redaktory belgického křesťanského týdeníku Tertio.
18.09.2020

Univerzitní titul z obýváku? Ano, už je to možné i v češtině!

Teologii čistě v online formě budete moci od letošního podzimu studovat na Univerzitě Palackého. A přitom nemusíte jezdit do Olomouce, kde univerzita sídlí. Bakalářem se totiž můžete stát, aniž byste do školy „chodili“. Dva roky příprav vyvrcholily během jarní karantény, která přípravu online programu urychlila. Teď virtuální náruč online univerzity čeká na své první studenty. Zájemci o nový program se mohou hlásit až do 18. října 2020. Výuka začne na konci října.
18.09.2020

Encyklika “Fratelli tutti” bude zveřejněna 4. října

V některých zemích probíhá diskuse o názvu nového papežského dokumentu – encyklice „Fratelli tutti“ – a jeho překladu do různých jazyků. Každá encyklika však v sobě nese univerzální poselství a přeje si promlouvat k srdci každého člověka, domnívá se ediční ředitel vatikánského Úřadu pro komunikaci, Andrea Tornielli. Text nové encykliky bude zveřejněn v neděli 4. října, na liturgickou památku sv. Františka z Assisi, oznámilo tiskové středisko Svatého stolce.
18.09.2020

Katolická teologická fakulta slaví 30 let

Katolická teologická fakulta Univerzity Karlovy slaví svoje malé výročí. Velká výročí fakulty se vztahují ke 14. století, kdy byla fakulta založena v rámci nově vzniklé Univerzity Karlovy. Méně známé však je, že velkým mezníkem byl pro akademickou obec také rok 1990. Fakulta totiž v průběhu své historie nesídlila vždy v Praze a ne vždy byla součástí Univerzity Karlovy.
18.09.2020