Zrušeno plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí

Plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí plánované od 25.-27. září 2020 v Praze se v důsledku pandemie covid-19 ruší. Jednání bude probíhat online.
Publikováno: 17. 9. 2020 12:30

Plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) v Praze, plánované na termín 25. až 27. září, bylo v důsledku zhoršení pandemie Covid-19 zrušeno. Denní nárůst počtu nakažených znesnadňuje cestování do Prahy, některé evropské země po návratu z České republiky zavádí karanténu a mnohé letecké společnosti lety do Prahy zcela ruší.

Vedení CCEE konzultovalo situaci s Českou biskupskou konferencí a Arcibiskupstvím pražským. Vzhledem k zaváděným vládním opatřením se rozhodlo zasedání zrušit s tím, že jednání budou probíhat dle stanoveného programu prostřednictvím videokonferencí.

V příloze naleznete program plenárního zasedání CCEE, v rámci kterého vystoupí i prof. Pavel Abros SJ se svým příspěvkem na téma Náboženský, pastorační a ekologický dopad pandemie koronaviru. Syntéza relací biskupských konferencí.


Zdroj: překlad oficiální zprávy CCEE

Soubory ke stažení

velikost 43 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

IROP podpoří projekty v oblasti zdravotnictví, sociálních služeb a IZS

Evropská unie poskytne ČR dodatečné prostředky z nového investičního nástroje REACT-EU. Celkem se jedná o cca 21,7 mld. Kč, které budou rozděleny prostřednictvím nových výzev Integrovaného regionálního operačního programu.
19.01.2021

Z olomouckého Arcibiskupského paláce zazní „Koncert pro Hrdiny z první linie“

Jako poděkování všem bezejmenným hrdinům, kteří v tomto čase denně nasazují své životy v boji proti koronaviru, se ve čtvrtek 21. ledna 2021 od 18.00 uskuteční ve slavnostní dvoraně Arcibiskupského paláce „Tříkrálový koncert pro Hrdiny z první linie“. Koncert je možné sledovat on-line na webu města Olomouce nebo na YouTube, odkazy naleznete v článku.
19.01.2021

Brutální vražda kněze v Nigérii

V Nigérii byl unesen a brutálně zabit P. John Gbakaan z farnosti sv. Antonína v Gulu, v diecézi Minna, ve státu Niger. Informaci včera potvrdil otec Jana Jataua, podle něhož k únosu došlo na cestě z Makurdi ve státu Benue, kde byl kněz se svým bratrem na návštěvě u své matky.
19.01.2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů 2021

Úvodní bohoslužba Týdne modliteb za jednotu křesťanů z 18. ledna 2021 na téma „Zůstaňte v mé lásce a ponesete hojné ovoce.“ (J 15, 5-9) vysílaná přímým přenosem ze sboru Církve bratrské na Praze 3 - Žižkově. Za katolickou církev se společné modlitby představitelů křesťanských církví účastnil plzeňský biskup Tomáš Holub, biskup - delegát pro ekumenismus a mezináboženský dialog v rámci ČBK.
19.01.2021

Přímé přenosy bohoslužeb od 18. do 24. ledna 2021

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
18.01.2021