Zrušeno plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí

Plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí plánované od 25.-27. září 2020 v Praze se v důsledku pandemie covid-19 ruší. Jednání bude probíhat online.
Publikováno: 17. 9. 2020 14:30

Plenární zasedání Rady evropských biskupských konferencí (CCEE) v Praze, plánované na termín 25. až 27. září, bylo v důsledku zhoršení pandemie Covid-19 zrušeno. Denní nárůst počtu nakažených znesnadňuje cestování do Prahy, některé evropské země po návratu z České republiky zavádí karanténu a mnohé letecké společnosti lety do Prahy zcela ruší.

Vedení CCEE konzultovalo situaci s Českou biskupskou konferencí a Arcibiskupstvím pražským. Vzhledem k zaváděným vládním opatřením se rozhodlo zasedání zrušit s tím, že jednání budou probíhat dle stanoveného programu prostřednictvím videokonferencí.

V příloze naleznete program plenárního zasedání CCEE, v rámci kterého vystoupí i prof. Pavel Abros SJ se svým příspěvkem na téma Náboženský, pastorační a ekologický dopad pandemie koronaviru. Syntéza relací biskupských konferencí.


Zdroj: překlad oficiální zprávy CCEE

Soubory ke stažení

velikost 43 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020

Papež: Posláním křesťanů je mluvit o Bohu a dosvědčovat Jej

V Římě přivítalo babí léto pár stovek turistů a poutníků, kteří se dnes před polednem shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
18.10.2020

Papež k FAO: Hlad je pro lidstvo nejen tragédií, ale také ostudou

Papež František včera (16. října 2020) zvláštním videoposelstvím pozdravil generálního ředitele agentury OSN pro výživu a zemědělství, pana Qu Donguy, u příležitosti Světového dne výživy, který byl touto organizací stanoven na právě na tento den.
17.10.2020

I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.
17.10.2020