Začíná plenární zasedání CCEE

Dnes v 16.00 hodin začíná plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které potrvá do soboty 26. září 2020. V důsledku pandemie covid-19 se jednání koná pouze online. Za Českou republiku se jednání účastní předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner.
Publikováno: 25. 9. 2020 17:00

Fotografie z plenárního zasedání v Compostele v roce 2019, kterého se zúčastnil kardinál Dominik Duka

Církev v Evropě po pandemii je hlavní téma celého plenárního zasedání evropských biskupů, které potrvá od pátečního odpoledne do sobotního večera. Jednání jsou rozdělená do pěti pracovních bloků.

V rámci úvodní části přečte kardinál Ouelett, prefekt kongregace pro biskupy, dopis s pozdravy Svatého otce účastníkům. V následujícím prvním pracovním jednání vystoupí prof. Pavel Abros SJ z Teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se svým příspěvkem na téma Náboženský, pastorační a ekologický dopad pandemie koronaviru. Syntéza relací biskupských konferencí.

V sobotu čekají předsedy biskupských konferencí - mimo jiné - přednášky a následné diskuze na témata:  Náboženská oblast: náboženské dopady pandemie, Pastorační otázky v oblasti migrace v Evropě, Pastorační oblast: pandemie a život v křesťanských společenstvích a Oblast ekologie: dopad pandemie na společnost, práci a péči o
tvorstvo.

Program plenárního zasedání CCEE naleznete zde

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020

Papež: Posláním křesťanů je mluvit o Bohu a dosvědčovat Jej

V Římě přivítalo babí léto pár stovek turistů a poutníků, kteří se dnes před polednem shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
18.10.2020

Papež k FAO: Hlad je pro lidstvo nejen tragédií, ale také ostudou

Papež František včera (16. října 2020) zvláštním videoposelstvím pozdravil generálního ředitele agentury OSN pro výživu a zemědělství, pana Qu Donguy, u příležitosti Světového dne výživy, který byl touto organizací stanoven na právě na tento den.
17.10.2020

I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.
17.10.2020