Začíná plenární zasedání CCEE

Datum publikace25. 9. 2020, 15.00

Dnes v 16.00 hodin začíná plenární zasedání předsedů Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), které potrvá do soboty 26. září 2020. V důsledku pandemie covid-19 se jednání koná pouze online. Za Českou republiku se jednání účastní předseda ČBK arcibiskup Jan Graubner.

Fotografie z plenárního zasedání v Compostele v roce 2019, kterého se zúčastnil kardinál Dominik Duka

Církev v Evropě po pandemii je hlavní téma celého plenárního zasedání evropských biskupů, které potrvá od pátečního odpoledne do sobotního večera. Jednání jsou rozdělená do pěti pracovních bloků.

V rámci úvodní části přečte kardinál Ouelett, prefekt kongregace pro biskupy, dopis s pozdravy Svatého otce účastníkům. V následujícím prvním pracovním jednání vystoupí prof. Pavel Abros SJ z Teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se svým příspěvkem na téma Náboženský, pastorační a ekologický dopad pandemie koronaviru. Syntéza relací biskupských konferencí.

V sobotu čekají předsedy biskupských konferencí - mimo jiné - přednášky a následné diskuze na témata:  Náboženská oblast: náboženské dopady pandemie, Pastorační otázky v oblasti migrace v Evropě, Pastorační oblast: pandemie a život v křesťanských společenstvích a Oblast ekologie: dopad pandemie na společnost, práci a péči o
tvorstvo.

Program plenárního zasedání CCEE naleznete zde

Autor článku: Monika Klimentová