Studentský Velehrad přinesl studentům „něco navíc“ i na dálku

Heslo „Něco navíc“ doprovázelo celý letošní ročník Studentského Velehradu, který se konal ve dnech 26. – 28. září. I přes ztížené epidemiologické podmínky se setkání uskutečnilo, letos však netradičně online, s doprovodným programem, kterého se studenti mohli zúčastnit v městech jednotlivých Vysokoškolských katolických hnutí.
Publikováno: 29. 9. 2020 16:45

Studentský Velehrad je celostátní setkání vysokoškoláků, které se koná každé dva roky na známém poutním místě Velehradě. Pro účastníky je akce jedinečnou příležitostí prožít společenství vrstevníků, diskutovat o vztazích, povolání, víře i každodenním životě.

Velkou část programu z Velehradu si studenti mohli díky živým přenosům pustit ve svých domovech nebo společně na setkáních v Brně, Praze, Zlíně, Olomouci či Hradci Králové. Přednáškové bloky tvořily například moderovaná diskuse s moderátorkou Barborou Černoškovou a Tamarou Klusovou, diskuse o ekumenismu, přednáška o sexuálním zneužívání nezletilých, dezinformacích v médiích nebo teorii gender a ohrožení rodiny v současném světě. Vedle přednášek měli studenti možnost zhlédnout i přenosy benefičního koncertu interpreta Pokáč pro hnutí Mary’s Meal, chval či modlitby růžence ztvárněného živými obrazy.

Na jednotlivých setkáních ve VKH městech se studenti mohli zúčastnit doprovodného programu v podobě workshopů – praktických, sportovních či modlitebních. Obsah přednášek a diskuzí mohli dále diskutovat v diskuzních skupinkách.

V rámci akce byl zajištěn i přenos bohoslužeb, a to sobotní mše svaté celebrované P. Petrem Vrbackým za hudebního doprovodu olomoucké studentské scholy Sněženka a pondělní bohoslužby, kterou odsloužil Mons. Pavel Konzbul, pomocný biskup brněnský, a zpěvem doprovodila schola OP, taktéž z Olomouce.

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020

Papež: Posláním křesťanů je mluvit o Bohu a dosvědčovat Jej

V Římě přivítalo babí léto pár stovek turistů a poutníků, kteří se dnes před polednem shromáždili na Svatopetrském náměstí, aby si vyslechli pravidelnou promluvu papeže před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
18.10.2020

Papež k FAO: Hlad je pro lidstvo nejen tragédií, ale také ostudou

Papež František včera (16. října 2020) zvláštním videoposelstvím pozdravil generálního ředitele agentury OSN pro výživu a zemědělství, pana Qu Donguy, u příležitosti Světového dne výživy, který byl touto organizací stanoven na právě na tento den.
17.10.2020

I v kritické době Komunita Sant’Egidio pomáhá nejzranitelnějším

Stejně jako v mnoha dalších zemích světa také u nás působí již dlouhé roky křesťanská laická Komunita Sant’Egidio. Jejím posláním je přivádět k životu evangelium skrze službu potřebným – lidem žijícím na ulicích našich měst, uprchlíkům hledajícím útočiště a bezpečí, vzděláváním dětí na okraji společnosti a podobně.
17.10.2020