Vánoční balíčky letos potěší 363 dětí na Ukrajině

I v letošním roce je možnost zapojit se do akce Vánoční balíček, jejímž prostřednictvím můžete obdarovat konkrétní ukrajinské dítě z dětského domova nebo sociálně slabé rodiny. „Osamoceným dětem bez rodičů dává naději, že na světě nejsou samy a je to pro ně velkým zážitkem,“ říká koordinátorka projektu Khrystyna Novodvorska.
Publikováno: 7. 10. 2020 11:45

Foto: ado.cz

„Milý Svjatoslave, vím, že se ještě neznáme, ale ráda bych tě víc poznala. Jmenuji se Petra, bydlím trochu dál od tebe, v menším městě v Čechách.  Nedávno se kolem mých oken proháněl vítr a donesl mi tvoje přání. A proto, že přání se mají plnit, posilám ti malý balíček a budu doufat, že se ti věci budou líbit a že tě potěší. Posilám moc pozdravů a přeji krásné Vánoce. Budu ráda, když mi napíšeš, jak se máš a jak se ti daří. Měj se moc krásně, myslím na tebe.“

Tento dopis a mnoho dalších doprovázely v minulém roce vánoční balíčky českých dárců, které vykouzlily upřímný úsměv na tvářích ukrajinských dětí. „Vánoční balíček to je radost pro děti a rodičům pomáhá v jejich tíživé finanční situaci. Osamoceným dětem bez rodičů dává naději, že na světě nejsou samy a je to pro ně velkým zážitkem. Pro nás je největší odměnou, že dokážeme inspirovat některé děti k tomu, aby samy pomáhaly,“ říká koordinátorka projektu Khrystyna Novodvorska.

Všichni, kdo se chtějí do akce Vánoční balíček zapojit, se mohou obrátit na Charity v Arcidiecézi olomoucké. Bližší informace je možné najít na webu www.charitaproukrajinu.cz, kde je také odkaz na databázi, která obsahuje základní informace o věku, velikosti oblečení a obuvi dětí.

„Než lidé dárečky pořídí, je však třeba dbát našich pravidel. Balíček pro jedno dítě by měl obsahovat pouze nové věci, a to v hodnotě okolo 1 000 korun. Do balíčku nepatří cukrovinky a jeho hmotnost by neměla přesáhnout 4 kilogramy, v letošním roce je třeba dodržet ještě jedno nové pravidlo, a to přiložit seznam věcí, které jsou obsahem balíčku upozorňuje Khrystyna Novodvorska. Ti zájemci, kteří se nedostanou k internetu nebo do nejbližší Charity, se mohou na detaily dotázat na telefonním čísle: 581 115 218.

Vánoční balíček je nutno dodat na nejbližší Charitu nejpozději do 1. prosince. Lidé dobré vůle mohou akci podpořit i finančně, a to prostřednictvím účtu č. 4030207/0100.

Zdroj: www.ado.cz

Autor článku:
TS ČBK

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021