Svatý otec přijal kardinála George Pella

Papež František dnes přijal na soukromé audienci kardinála George Pella. Svatý otec mu hned při pozdravu poděkoval za jeho svědectví. 79-letý australský kardinál, emeritní prefekt ekonomického sekretariátu, se před několika dny vrátil do Říma. V červenci 2017 opustil Vatikán, aby čelil obvinění ohledně sexuálního zneužívání nezletilých. Ve vězení strávil 400 dní, až do dubna tohoto roku, kdy byl australským vrchním soudem jednomyslně osvobozen.
Publikováno: 12. 10. 2020 18:30

Kardinál George Pell opustil Vatikán v červenci 2017, aby se hájil v procesu, ve kterém byl obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých. Papež František ho uvolnil z úřadu, aby se své obhajobě proti žalobě u soudu australského státu Victoria v Melbourne mohl plně věnovat. 

Svatý stolec po verdiktu soudu prvního stupně z prosince roku 2018, který uznal kardinála Pella vinným, vyjádřil prostřednictvím svého tiskového střediska maximální respekt vůči australským soudním autoritám, avšak zdůraznil, že právě z tohoto důvodu čeká na výsledek odvolacího procesu, protože kardinál deklaroval po celou dobu svou nevinu a má právo se hájit až k poslední instanci. 

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Brněnské biskupství zve k zapojení do projektu Náš společný domov

Svatý František z Assisi řekl: „Příroda je krásná kniha, v níž k nám promlouvá Bůh a sděluje nám něco ze své krásy a dobroty.“ Aby i další generace „měly co číst“, zve Biskupství brněnské prostřednictvím svého Diecézního katechetického centra k zapojení do projektu Náš společný domov. Začíná 24. října 2020 a končí s rokem Laudato si´ 24. května. 2021.
20.10.2020

Otec Maccalli: My misionáři jsme nebezpeční…

"Misionáři přerušují spirálu násilí skrze odpuštění. Také já jsem nabídl odpuštění těm, kdo mne věznili,“ říká otec Maccalli, misionář unesený v Nigeru v 17. září roku 2018 a před deseti dny propuštěný v Mali na svobodu.
20.10.2020

Nový film o Likvidaci lepry

Lepra je nemoc, která zdaleka nepatří minulosti. Ještě dnes sužuje život mnoha lidem v chudých zemích. Nový dokumentární film o organizaci Likvidace lepry, která se bojem s touto obávanou nemocí zabývá, mohou zájemci zhlédnout na platformě Youtube.
20.10.2020

Bylo zveřejněno logo Světových dnů mládeže 2023 v Lisabonu

V pátek 16. října, který je také dnem výročí zvolení sv. Jana Pavla II. papežem, se konala virtuální prezentace nového loga nejbližších Světových dní mládeže v Lisabonu. Původně se SDM měly konat v roce 2022, ale v důsledku pandemie byly přesunuty na srpen 2023.
19.10.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 19. do 25. října 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
19.10.2020