Svatý otec přijal kardinála George Pella

Papež František dnes přijal na soukromé audienci kardinála George Pella. Svatý otec mu hned při pozdravu poděkoval za jeho svědectví. 79-letý australský kardinál, emeritní prefekt ekonomického sekretariátu, se před několika dny vrátil do Říma. V červenci 2017 opustil Vatikán, aby čelil obvinění ohledně sexuálního zneužívání nezletilých. Ve vězení strávil 400 dní, až do dubna tohoto roku, kdy byl australským vrchním soudem jednomyslně osvobozen.
Publikováno: 12. 10. 2020 16:30

Kardinál George Pell opustil Vatikán v červenci 2017, aby se hájil v procesu, ve kterém byl obviněn ze sexuálního zneužívání nezletilých. Papež František ho uvolnil z úřadu, aby se své obhajobě proti žalobě u soudu australského státu Victoria v Melbourne mohl plně věnovat. 

Svatý stolec po verdiktu soudu prvního stupně z prosince roku 2018, který uznal kardinála Pella vinným, vyjádřil prostřednictvím svého tiskového střediska maximální respekt vůči australským soudním autoritám, avšak zdůraznil, že právě z tohoto důvodu čeká na výsledek odvolacího procesu, protože kardinál deklaroval po celou dobu svou nevinu a má právo se hájit až k poslední instanci. 

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Požehnaný ležák z Budějovického Budvaru přinese Diecézní charitě ČB 220 tisíc korun

Již tradičně mohli lidé během uplynulého Adventu v Českých Budějovicích kupovat Požehnaný ležák uvařený v pivovaru Budějovický Budvar. Pivo bylo ze zvláštní várky, kterou loni 11. září požehnal Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický. Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák Budweiser Budvar Original. Ten se vyváží do více než 70 zemí po celém světě. Ve stánku u českobudějovické katedrály sv. Mikuláše se v předvánočním období prodalo více než 15 hl této speciální várky piva. Finanční prostředky z prodeje Požehnaného ležáku získá Diecézní charita České Budějovice.
21.01.2021

Zemřel nejstarší kněz královehradecké diecéze P. Jiří Mannl

V pondělí 18. ledna podlehl koronaviru nejstarší kněz královéhradecké diecéze, P. Jiří Mannl, který v květnu loňského roku oslavil své 100. narozeniny.
21.01.2021

Papežský telegram Bidenovi: Usilujte o autentickou spravedlnost a svobodu

Papež František napsal zvláštní poselství u příležitosti dnešního nástupu 46. prezidenta USA do úřadu. Ctihodný Joseph R. Biden, prezident Spojených států amerických, Bílý dům, Washington DC, stojí v hlavičce textu, který citujeme v plném znění.
20.01.2021

125. plenární zasedání ČBK proběhlo opět částečně online

Biskupové Čech, Moravy a Slezska jednali v rámci 125. plenárního zasedání 19. - 20. ledna 2021 v Praze na Arcibiskupství pražském. Z důvodu protipandemických opatření ze strany Vlády ČR se část biskupů setkala osobně a část se připojila na jednání formou online konference stejně jako na podzimním jednání loni. Hlavním tématem tohoto plenárního zasedání byly ekonomické záležitosti, jejichž schválení bylo nezbytné pro další chod církevních institucí v roce 2021.
20.01.2021

Papež František: Jednota je dar, o nějž je třeba prosit modlitbou

Dopoledne pronesl Petrův nástupce v přímém přenosu z knihovny Apoštolského paláce pravidelnou katechezi. Jako každý rok zaměřil papež pozornost na probíhající Týden modliteb za jednotu křesťanů (18. - 25. ledna), což dobře zapadlo do cyklu, ve kterém již od 6. května loňského roku pojednává o modlitbě. Ve své katechezi připomněl, že jednoty je dosaženo pouze s Boží milostí, a ne naší vlastní silou vůle.
20.01.2021