banner sekce
Sekce

Školství

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
Publikováno: 22. 10. 2020 16:45

V roce 2021 si připomeneme 1100 let od smrti svaté Ludmily. Jde o panovnici, během jejíhož života byly
položeny základy ke christianizaci Čech. Svatá Ludmila byla silná a statečná žena, je označována jako opatrovnice chudých a patronka všech matek. Právě této mučednici je věnovaný aktuální ročník literární soutěže církevních středních škol a druhého stupně víceletých gymnázií.

Kategorie A – úvaha nebo článek s úvahovými prvky, rozsah práce je stanovený minimálně na 250 slov
(maximum 350 slov)
Kategorie B – jakýkoli lyrický útvar, rozsah práce je stanovený minimálně na 5 strof
Mějte prosím na paměti, že v práci by měl dominovat duchovní rozměr inspirovaný životem svaté Ludmily.
Soutěžit se bude ve dvou věkových a uměleckých kategoriích:
Kategorie A – próza (1. – 4. ročníky SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)
Kategorie B – poezie (1. - 4. ročníky SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)

Školní kolo je v režii jednotlivých škol. Do 31. 12. 2020 prosím zašlete jednu nejlepší práci z kategorie A a jednu nejlepší práci z kategorie B (každá škola tedy odevzdá 2 práce) na e-mail literarnisoutez@post.cz
Práce nám zasílejte ve formátu dokumentu word či pdf. První strana by měla obsahovat následující: název školy, jméno žáka, název díla a útvar, kategorii, třídu a rok narození žáka, e-mailový kontakt na žáka, jméno a e-mail vedoucího učitele.
Vyhlášení výsledků proběhne na jaře 2021 (termín sdělíme), v hodnotící komisi usednou učitelé českého jazyka a literatury a školní kaplan ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Konference církevních škol a školských zařízení 2020 online

Alespoň virtuálně se letos můžeme potkat na Konferenci církevních škol a školských zařízení ve středu 25.11. 2020 - viz přiložený program.
31.10.2020

Střední pedagogická škola a SZŠ SV. ANEŽKY ČESKÉ v Odrách pomáhá

Studenti Střední pedagogické školy a SZŠ SV. ANEŽKY ČESKÉ v Odrách se od prvních dnů zapojili do okamžité pomoci v nemocnici v Novém Jičíně. Pomáhá 14 studentů (v posledním ročníku je jich celkem 25) a 5 studentů i ze třetích ročníků, kteří jsou již plnoletí - a znovu i všechni vyučující (zdravotnice).
30.10.2020

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
22.10.2020

Odry - celostátní přehlídka - nekoná se

Celostátní přehlídka církevních škol v zájmové umělecké činnost se v letošním školním roce, v březnu 2021, nebude konat.
14.09.2020

Výběrové řízení na pozici administrativního pracovníka v Olomouci

Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc vypisuje výběrové řízení na pozici administrativní pracovník/pracovnice. Nástup: říjen/listopad 2020. Svůj strukturovaný životopis včetně motivačního dopisu a výpisu z rejstříku trestů zasílejte na e-mailovou adresu: libuse.literova@ckonz.cz nejpozději do 14. 9. 2020. Případné dotazy Vám na tel. č. 604 222 683 zodpoví paní Libuše Literová.
25.08.2020