banner sekce
Sekce

Školství

5. ročník celostátní literární soutěže

Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola sv. Anežky České v Odrách vyhlašuje 5. ročník celostátní literární soutěže "Jak svatá Ludmila naše životy ovlivnila".
Publikováno: 22. 10. 2020 14:45

V roce 2021 si připomeneme 1100 let od smrti svaté Ludmily. Jde o panovnici, během jejíhož života byly
položeny základy ke christianizaci Čech. Svatá Ludmila byla silná a statečná žena, je označována jako opatrovnice chudých a patronka všech matek. Právě této mučednici je věnovaný aktuální ročník literární soutěže církevních středních škol a druhého stupně víceletých gymnázií.

Kategorie A – úvaha nebo článek s úvahovými prvky, rozsah práce je stanovený minimálně na 250 slov
(maximum 350 slov)
Kategorie B – jakýkoli lyrický útvar, rozsah práce je stanovený minimálně na 5 strof
Mějte prosím na paměti, že v práci by měl dominovat duchovní rozměr inspirovaný životem svaté Ludmily.
Soutěžit se bude ve dvou věkových a uměleckých kategoriích:
Kategorie A – próza (1. – 4. ročníky SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)
Kategorie B – poezie (1. - 4. ročníky SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií)

Školní kolo je v režii jednotlivých škol. Do 31. 12. 2020 prosím zašlete jednu nejlepší práci z kategorie A a jednu nejlepší práci z kategorie B (každá škola tedy odevzdá 2 práce) na e-mail literarnisoutez@post.cz
Práce nám zasílejte ve formátu dokumentu word či pdf. První strana by měla obsahovat následující: název školy, jméno žáka, název díla a útvar, kategorii, třídu a rok narození žáka, e-mailový kontakt na žáka, jméno a e-mail vedoucího učitele.
Vyhlášení výsledků proběhne na jaře 2021 (termín sdělíme), v hodnotící komisi usednou učitelé českého jazyka a literatury a školní kaplan ze Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách.

Soubory ke stažení

Autor článku:
Mgr. Marta Vacušková

Další aktuality

Setkání s novináři k výzkumu církevních škol v době Covidu

Jak se církevní školy vypořádaly s víc než rok trvající distanční výukou? To zjišťovali sociologové z České biskupské konference v rozsáhlém výzkumu na přelomu dubna a května tohoto roku. Do výzkumu se zapojily katolické školy v České republice i většina církevních nekatolických škol. Mezi hlavní zjištění patří, že prioritou církevních škol bylo udržet kontakt s žáky i rodiči.
08.06.2021

Mazance do Motola

Zaměstnanci Církevní mateřské školy Srdíčko se v době uzavření mateřské školy věnovali nejen distančnímu vzdělávání a podpoře dětí a rodičů, kteří museli zůstat doma. V rámci doby postní také finančně přispěli na materiál a společně upekli 340 mazanců, které ve středu 31. 3. 2021 předali COVID jednotce ARO ve Fakultní nemocnici Motol a v Očkovacím centru Nemocnice na Homolce.
05.04.2021

Biskup Tomáš Holub děkuje učitelům za jejich práci během pandemie

Přinášíme pozdrav a poděkování plzeňského biskupa Tomáše Holuba, předsedy Komise pro katolickou výchovu ČBK, který zasílá všem pedagogům a dalším zaměstnancům církevních škol a školských zařízení za všechnu práci během pandemie Covid-19.
30.03.2021

Požehnané Velikonoce 2021

Požehnané prožití Velikonoc 2021, mnoho radosti z vítězství Ježíše Krista, mnoho pokoje, jistoty a naděje do dalších dnů za Sekci církevního školství ČBK přejí Mons. Tomáš Holub Mgr. Martin Čech Mgr. Marta Vacušková
30.03.2021

Dík za nezištnou a obětavou službu potřebným

U příležitosti roku sv. Josefa jako dík za nezištnou a obětavou službu potřebným věnují všem zdravotníkům studenti a pedagogové hudební výchovy Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy svaté Anežky České v Odrách píseň JOZÍFEK. Odkaz na ni naleznete níže. Jde vlastně o modlitbu ke svatému Josefovi z dílny pana sbormistra Josefa Zajíčka a studentů školy. Jedná se o autorské dílo pana Zajíčka, současně je to dílo studentů v době distančního studia, vytvořené na dálku jako unikátní koláž domácích nahrávek a věnovaná všem, kteří pomáhají.
17.03.2021