Vyjádření kardinála Dominika Duky k článku v Deníku N

Datum publikace23. 10. 2020, 15.30

Prohlášení arcibiskupa pražského a primase českého, Dominika kardinála Duky OP k článku v Deníku N:

S plnou vahou svého úřadu se chci vyjádřit ke článku „Papež podpořil stejnopohlavní páry,“ který 23. 10. přinesl Deník N. Neexistuje žádný církevní dokument, který by se týkal změny nauky katolické církve v této oblasti, a to ani ze strany papeže, ani ze strany římských institucí. Ve článku uvedený dokumentární film v žádném případě nemůže být vydáván za stanovisko církve v otázkách víry a mravů. Celou tuto kauzu je třeba vidět v kontextu blížících se prezidentských voleb v USA; jejím cílem je znejistit a dezinformovat katolickou veřejnost.

+ kardinál Dominik Duka, OP

Autor článku: Monika Klimentová