banner sekce
Sekce

Mládež

Listopadové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2020

Je tu podzim, vše zlátne, vybarvuje se a pomalu se ukládá ke spánku. I naše listopadové číslo se nám vybarvilo. I v době, kdy je kolem nás nejistota, obavy a možná i strach, chce IN! přinést pohodu, povzbuzení, zklidnění i zábavu. Začtěte se.
Publikováno: 27. 10. 2020 23:30

Faráři na YouTube

Dva sympatičtí mladí muži a k tomu navíc evangeličtí faráři, kteří natáčejí videa na YouTube. Tuhle zajímavou kombinaci jsme si nemohli nechat ujít, tak jsme se rozhodli Pastoral Brothers trochu

prozkoumat a položili jsme jim pár otázek. Takže se dozvíte, jaká byla jejich cesta k víře a natáčení videí,  proč je víra důležitá a proč chtějí být mimoni. :-)

 

Kamarádství

Kamarádi jsou v této době pro nás jedni z nejdůležitějších lidí. O to více si to uvědomujeme, když se s nimi nemůžeme potkávat, jak bychom chtěli. Proč se tedy stává, že to občas není ono? Jak být stále dobrými kamarádkami, když se tak rychle mění naše nálady i zájmy a situace okolo nás?

 

Žijeme svou víru

Čas dušiček k listopadu neodmyslitelně patří, ale co za tím stojí? Proč chodíme na „hroby“, co jsou odpustky, není hloupé se na veřejnosti modlit a má to vůbec smysl? Dotazy našich čtenářek jdou někdy až na dřeň, ale je nutné znát odpovědi. Otec Zdeňek Drštka si s tím ale bravurně poradil.

 

Zábava

Občas se stane, že to vázne. Všechno a doslova. Jsme zavřeni doma, občas o sebe zakopáváme a někdy komunikujeme více přes sociální sítě s lidmi na kilometry daleko než mezi sebou, v jedné domácnosti. Zkuste si zahrát společnou hru, ověřte si své znalosti nebo se navzájem otestujte. V IN! najdete inspiraci, jak společně trávit čas.

 

Planeta, odpadky a my

Láska k přírodě, třídění odpadu, smysluplné nakupování. Je dobře o tom mluvit, a ještě lepší je, rozhodnout se pro osobní změnu. Nabízíme pár jednoduchých rad, kroků a zamyšlení nad životem, který tolik nezatěžuje planetu, dělá náš šťastnějšími a svobodnějšími. Laudato si (encyklika papeže Františka) nás k tomu už několik let vybízí.

 

Slavnost Ježíše Krista Krále

Na konci listopadu slavíme tuto slavnost. Je to předěl mezi starým a novým liturgickým rokem. A protože nevíme, jak budeme, vzhledem k nastalé situaci, církevní svátky a slavnosti slavit, chceme vám alespoň takto přiblížit, o čem tento svátek je, jak vznikl a co si při něm máme uvědomit. Otec Kamil Strak, ředitel Sekce pro mládež, při České biskupské konferenci, nám nabízí své zamyšlení.

 

 Podzimní IN! je ale také plný příběhů, osobních svědectví, povídek od našich čtenářek, soutěží a doufáme, že i pohody.

 

Vaše redakce IN!

Autor článku:
Sekce pro mládež ČBK

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021