Nové kurzy začínají i v lednu!

Nestihli jste se na podzim přihlásit na nějaký ze zajímavých kurzů celoživotního vzdělávání a univerzity třetího věku na Katolické teologické fakultě UK? Nic není ztraceno! Nabízíme i kurzy začínající v lednu. O jaké se přesně jedná?
Publikováno: 29. 10. 2020 14:45

Prvním vzdělávacím kurzem je Program pro výuku náboženství: Já jsem dobrý pastýř. Ve 32 hodinách (4krát 8hodin, soboty) vám vyučující ThLic. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D. a Mgr. Marcela Fojtíková Roubalová, PhD. představí program od italské teoložky Sofie Cavalletti zaměřený na katechezi dětí). Cílem bude představit koncept, principy, metodické postupy a materiály pro výuku náboženství dětí, které vyrůstají v křesťanském prostředí nebo s ním mají alespoň nějaký kontakt.

Druhým kurzem jsou Didaktické modely katecheze, kde vás v 18 hodinách (rozděleno na 3 lekce, soboty) ThLic. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D. provede základními didaktickými modely katecheze s dětmi, mladými lidmi a dospělými. Následně ukáže využití různých typů katechezí a jak se dají využít při výuce náboženství. Menší část kurzu je formou přednáškového cyklu a větší prostor je věnován praktickému workshopu.

V případě, že epidemiologická situace nedovolí, aby se oba kurzy konaly kontaktní formou, bude jejich teoretická část provedena online, zatímco pro praktickou část najdeme jiný termín. Přihlásit se můžete až do 31. ledna.

Neváhejte se přihlásit na naše kurzy celoživotního vzdělávání a univerzitu třetího věku, studujte pro radost a bez stresu na Katolické teologické fakultě. Podrobnější informace a celou naši nabídku najdete zde
 
 
Autor článku: Anna Jaklová, KTF UK

Soubory ke stažení

velikost 56 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Papež František: Láska znamená otvírat své srdce druhým

„Milovat jako Kristus znamená říkat ne jiným „láskám“, které nám svět nabízí: lásku k penězům, k úspěchu, k marnivosti, k moci…. Kdo miluje peníze, nemiluje jako Ježíš. Tyto klamné cesty falešné lásky nás odvádějí od lásky k Pánu a vedou nás k tomu, abychom byli stále sobečtější, narcističtější a panovačnější," řekl dnes mimo jiné Svatý otec ve své promluvě před modlitbou Regina Coeli, která byla věnovaná lásce.
09.05.2021

Červená středa se bude letos konat 24. listopadu

Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Téměř 300 milionů věřících zažívá podle papežské nadace Církev v nouzi každodenní pronásledování. U příležitosti Dne modliteb za pronásledované křesťany, který se koná vždy na 6. neděli velikonoční, zveřejňujeme i datum příští Červené středy, která se letos uskuteční 24. listopadu.
08.05.2021

Nedělní videokázání (nejen) pro děti - 6. neděle velikonoční

07.05.2021

Svatý stolec zveřejnil poselství ke Světovému dni migrantů a uprchlíků

»Ke stále širšímu “my”«, takový název nese poselství ke 107. Světovému dni migrantů a uprchlíků, připadajícímu v katolické církvi na poslední neděli v září, letos tedy 26. září. Poselství včera zveřejnil Svatý stolec a přiblížil brífink v tiskovém středisku, na němž vystoupili zástupci sekce pro migranty vatikánského Úřadu pro službu integrálnímu lidskému rozvoji.
07.05.2021

Biskup Vokál slaví 10. výročí svého biskupského svěcení

Dnes je to 10 let ode dne, kdy byl Mons. Jan Vokál vysvěcen kardinálem Tarcisiem Bertonem SDB v římské bazilice sv. Petra na biskupa. Spolusvětiteli se stali kardinál Dominik Duka OP a arcibiskup Erwin Josef Ender. Úřadu se ujal jako 25. biskup královéhradecký. Jako biskupské motto si zvolil text: „Pod tvou ochranou.“
07.05.2021