Nové kurzy začínají i v lednu!

Nestihli jste se na podzim přihlásit na nějaký ze zajímavých kurzů celoživotního vzdělávání a univerzity třetího věku na Katolické teologické fakultě UK? Nic není ztraceno! Nabízíme i kurzy začínající v lednu. O jaké se přesně jedná?
Publikováno: 29. 10. 2020 15:45

Prvním vzdělávacím kurzem je Program pro výuku náboženství: Já jsem dobrý pastýř. Ve 32 hodinách (4krát 8hodin, soboty) vám vyučující ThLic. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D. a Mgr. Marcela Fojtíková Roubalová, PhD. představí program od italské teoložky Sofie Cavalletti zaměřený na katechezi dětí). Cílem bude představit koncept, principy, metodické postupy a materiály pro výuku náboženství dětí, které vyrůstají v křesťanském prostředí nebo s ním mají alespoň nějaký kontakt.

Druhým kurzem jsou Didaktické modely katecheze, kde vás v 18 hodinách (rozděleno na 3 lekce, soboty) ThLic. Ing. Marie Zimmermannová, Th.D. provede základními didaktickými modely katecheze s dětmi, mladými lidmi a dospělými. Následně ukáže využití různých typů katechezí a jak se dají využít při výuce náboženství. Menší část kurzu je formou přednáškového cyklu a větší prostor je věnován praktickému workshopu.

V případě, že epidemiologická situace nedovolí, aby se oba kurzy konaly kontaktní formou, bude jejich teoretická část provedena online, zatímco pro praktickou část najdeme jiný termín. Přihlásit se můžete až do 31. ledna.

Neváhejte se přihlásit na naše kurzy celoživotního vzdělávání a univerzitu třetího věku, studujte pro radost a bez stresu na Katolické teologické fakultě. Podrobnější informace a celou naši nabídku najdete zde
 
 
Autor článku: Anna Jaklová, KTF UK

Soubory ke stažení

velikost 56 KB
Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Signaly.cz představují 4 Adventní meetingy online

Křesťanský web pro mládež signály.cz připravil adventní online projekt s názvem 4 ADVENTNÍ MEETINGY, který má za cíl spojit mladé lidi k zamyšlení nejen nad identitou člověka, ale také nad hříchem, Boží láskou k člověku či k uvědomění si, kdo je Ježíš Kristus, jako Spasitel nebo jak se nechat vést v životě s Kristem.
23.11.2020

Zasvěcení nového kostela Krista Spasitele v Praze na Barrandově

V neděli 22. 11. 2020 kardinál Dominik Duka zasvětil na pražském sídlišti Barrandov nově vystavěný kostel Krista Spasitele s komunitním centrem, jehož základní kámen položil před dvěma lety, v listopadu 2018. Takovou událost – jak připomněla ve svém děkovném projevu paní starostka Renáta Zajíčková – zažila Praha 5 po bezmála 80 letech. Naposledy zde byl v roce 1942 slavnostně vysvěcen funkcionalistický kostel sv. Jana Nepomuckého v Košířích.
23.11.2020

České adventní věnce pomohou sirotkům v Ulánbátaru. I přes pandemii

Olomoucké farnosti se letos opět zapojí do výroby adventních věnců, jejichž prodej vyvrcholí v olomouckých kostelích během první adventní neděle. Výroba bude vzhledem k epidemiologickým omezením probíhat jinak, než tomu bylo v předchozích letech. V některých farnostech zájemcům doručí výrobní balíčky rovnou domů, jinde si je farníci vyzvednou na faře. V bezpečí domova pak vyrobí věnec za účelem benefičního prodeje. V loňském roce věnovali olomoučtí dárci sirotčinci Verbist Care v hlavním městě Mongolska 54 484 Kč.
23.11.2020

Přímé přenosy bohoslužeb od 23. do 29. listopadu 2020

Všem, kdo se nemohou zúčastnit mše svaté v kostele, nabízíme přehled bohoslužeb vysílaných během následujících dní přímým přenosem v Televizi Noe a Radiu Proglas.
23.11.2020

Papež František: Učme se kralovat službou

Před polednem se na Svatopetrském náměstí shromáždilo pár set lidí, aby si vyslechli pravidelnou papežovu promluvu před mariánskou modlitbou Anděl Páně.
22.11.2020