Kardinál Schönborn k útokům ve Vídni

Na včerejší teroristické útoky v rakouské metropoli, při kterých byli 4 lidé zavražděni (dva muži a dvě ženy), 17 osob zraněno, z toho 7 z nich je ve velmi vážném stavu, reagoval i vídeňský arcibiskup kardinál Christoph Schönborn.
Publikováno: 3. 11. 2020 12:45

Kardinál Christoph Schönborn, vídeňský arcibiskup, vyzval k modlitbě za oběti včerejšího útoku v centru Vídně i za zásahové jednotky: „V těchto dramatických hodinách se modlím společně s mnoha jinými, kteří skrze média tyto tragické události v srdci našeho města sledovali, za oběti, zásahové jednotky a za to, aby už k žádnému dalšímu krveprolití nedošlo.“

V rozhovoru pro Katholische Presseagentur Österreich včera večer uvedl: „To, že se opět střílelo přímo před městským chrámem izraelitské obce věřících, mi připomíná krvavý útok na synagogu v roce 1981. Bez ohledu na pozadí dnešního útoku musí být jasné, že slepé násilí nelze ničím ospravedlnit.“

„Na tuto slepou nenávist nemůže být odpovědí nenávist. Nenávist podněcuje jen novou nenávist. Naši nenávist nedostanete,“ dodal v dnešním rozhovoru pro rakouské médium ORF vídeňský arcibiskup.

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Videospot: Charita pomáhá už 100 let

Charita Česká republika pomáhá už celé jedno století. Potřebné provází na cestě životem od bezbranného dětství až do bezmocného stáří.
23.06.2022

Charita Česká republika slaví 100 let, po revoluci stál za její obnovou arcibiskup Jan Graubner

Charita vyrostla z přirozené potřeby pomáhat potřebným. V Československu vznikla jako systematicky fungující organizace právě před 100 lety a po pádu komunistického režimu, který se její činnost snažil zastavit, ji církev vybudovala v podstatě znovu. Předseda České biskupské konference arcibiskup Jan Graubner a ředitel Charity Česká republika Lukáš Curylo dnes symbolicky zahájili oslavy tohoto významného jubilea, které budou probíhat až do příštího roku a představí nejen historii Charity a její nejvýznamnější milníky, ale především její současnost, významné projekty a služby, které poskytuje potřebným.
23.06.2022

Živé přenosy na TV Noe v červenci

Televize Noe bude s námi (vámi) po celou dobu velehradských slavností. Bude také živě přenášet na YT kanále Církev.cz přenos z Národního synodálního setkání a nejen to. Přinášíme přehled všech aktuálních živých přenosů TV Noe v červenci.
22.06.2022

Jáhenská svěcení v roce 2022

Přinášíme přehled jáhenských svěcení, která proběhla nebo proběhnou v roce 2022. Z již již uskutečných si můžete prohlédnout přiložené fotografie.
22.06.2022

Velehrad ožije v prvním červencovém týdnu

První týden v červenci bude na Velehradě rušno. 4.- 5. 7. se na tomto významném moravském poutní místě uskuteční již 23. ročník Dnů lidí dobré vůle, na které 6. 7. naváže celodenní Národní synodální setkání. Týden zakončí 132. plenární zasedání ČBK ve dnech 7. – 8. 7.
22.06.2022