Z charitního Klubu přátel Caritas se stává společenství Dobročinní

Klub přátel Caritas, tedy společenství nejvěrnějších podporovatelů Charity Česká republika, bude své základní krédo rozvíjet pod novým názvem – Dobročinní. Chtějí tím vyjádřit, že díky stále se rozšiřujícímu okruhu členů se mohou dít – a také se dějí – dobré věci.
Publikováno: 4. 11. 2020 13:45

Krédo Dobře darovat, dobře pomáhat vyjadřuje důvěru v charitní práci i jistotu efektivního využití každého daru. Díky těmto příspěvkům můžeme nejen okamžitě reagovat při nenadálých katastrofách a událostech, ale pravidelné příspěvky dárců umožňují dlouhodobý rozvoj mnoha charitních projektů.

Bonusem pro členy klubu je přednostní informování o naší práci, ale také zprávy o tom, co zamýšlíme a kam chceme napřít své síly.

„Právě díky prostředkům darovaným Dobročinnými jsme schopni pohotově podat pomocnou ruku, když se neštěstí přižene doslova jako velká voda a není čas čekat na vyhlášení veřejné sbírky pro daný účel – jako při letošních bleskových záplavách na několika místech republiky,“ říká Milan Vlasák, fundraiser Charity Česká republika. „A můžeme okamžitě reagovat, když se lidem ve zlomku vteřiny obrátí život vzhůru nohama – jako obyvatelům Bejrútu po nedávné explozi.“

Pravidelná podpora od dárců nám umožňuje průběžně zkvalitňovat péči pro seniory a nemocné, kteří každý den spoléhají právě na tu svoji „paní od Charity“. Za zachování domácí pečovatelské a zdravotní péče bojujeme právě teď, uprostřed druhé vlny epidemie covid-19, ze všech sil. Také úspěch dlouhodobých projektů závisí na pravidelné finanční podpoře, protože například dobrá úroda na políčkách v Zambii se nevypěstuje jen tak a ze dne na den.

Více informací o Dobročinných naleznete na webu Charity Česká republika: https://www.charita.cz/dobrocinni/

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021