Charita zajistí nákupy seniorům a lidem ocitajícím se v karanténě

Charita Olomouc ve spolupráci se Statutárním městem Olomouc (SMOL) obnovila službu nakupování potravin, drogistického zboží a zajištění potřebných léků seniorům a osobám v karanténě, kteří nemají v dosahu své blízké. Služba je dostupná na území města Olomouce a v městských částech a lze ji využít od pondělí do pátku. V případě potřeby poskytne Charita službu nákupu a rozvozu potravin i v blízkém okolí Olomouce.
Publikováno: 6. 11. 2020 9:15

Mnoho lidí se ocitá obdobně jako na jaře v izolaci s důvodu karanténních opatření. Jedná se o seniory, jednotlivce, ale i celé rodiny, které nemohou za současné situace opustit svá bydliště a nemají možnost požádat o pomoc své nejbližší či známé. Online supermarkety jsou zahlceny návalem objednávek, čímž se prodlužuje doba dovozu potravin i na několik dní. Charita Olomouc ve spolupráci se SMOL a olomouckými skauty reaguje na vzniklou situaci a nabízí potřebným lidem nákupy a rozvoz potravin, hygienických potřeb, včetně vyzvedávání léků na eRecept.

Poskytovaná služba je zdarma, zájemci platí pouze za úhradu nákupu. Každý potřebný senior, jednotlivec či rodina může nákup čerpat 2x za týden. Rozvoz probíhá od pondělí do pátku na území města Olomouce, dle domluvy i v blízkém okolí Olomouce. O nákup je možné požádat telefonicky na čísle: 731 631 967 nebo prostřednictvím e-mailu: nakupy@olomouc.charita.cz.

Do pomoci s nákupy se zapojí jako dobrovolníci olomoučtí skauti. „Navazujeme na jarní spolupráci s Charitou, kdy naši dobrovolníci pomáhali olomouckým seniorům s nákupy a venčením psů. Za naše dospělé skautské dobrovolníky mohu dodat, že jsou připraveni pomáhat lidem, kteří to potřebují,“ uvedl Petr Macek ze Skautské služby společnosti Olomoucko.

Charita se v místě svého působení snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná: „Po zkušenosti s první vlnou pandemie bychom rádi podpořili nejen osamělé seniory, ale i rodiny s dětmi a další osoby, které se ocitají v tíživé situaci,“ přiblížila Bára Cigánková, zástupkyně ředitele Charity Olomouc. V jednání je nyní možnost rozšířit službu nákupů i o rozvoz obědů.

Zdroj: Eva Štefková, Charita Olomouc

Autor článku:
Tereza Myslilová

Související články

Další aktuality

Dekalog Krzysztofa Kieślowského na TV Noe

Televize Noe uvede Dekalog polského režiséra Krzysztofa Kieślowského, proslulou sérii 10 televizních filmů natočených na motivy desatera Božích přikázání. První díl bude možné sledovat na TV Noe již dnes, 11. dubna 2021, od 20.05 hodin.
11.04.2021

Papež František na neděli Božího milosrdenství: Jsme milosrdní k jiným?

Papež František dnes na neděli Božího milosrdenství slavil mši svatou v římském kostele Santo Spirito in Sassia. Ve své homilii vyzval k tomu, abychom projevovali milosrdenství vůči druhým, protože bez toho by se naše víra stala mrtvou. Milosrdný postoj pramení z vědomí, že jsme sami byli obdařeni pokojem, odpuštěním a ranami milosrdného Ježíše, vysvětlil Svatý Otec.
11.04.2021

Neděle Božího milosrdenství je příležitostí vystavit se proudu Boží milosti

Druhá neděle po Velikonocích je nazývána Bílou nedělí (Dominica in albis) a od roku 2000 je slavena jako neděle Božího milosrdenství. Ukazuje tak na vzkříšeného Krista jako zdroj důvěry a naděje.
10.04.2021

Videokázání P. Romana Vlka (nejen) pro děti - 2. neděle velikonoční

09.04.2021

Mladý Bergoglio – noční adorátor

Papež František zaslal dopis španělskému katolickému týdeníku „Alfa y Omega”, v němž vzpomíná na noční adorace v buenosaireské bazilice Nejsvětější svátosti. V padesátých letech minulého století je sdílel se svým rodným bratrem Oscarem Bergogliem.
09.04.2021