Výzva ke zvonění zvonů 17. listopadu 2020

Datum publikace11. 11. 2020, 9.45

Generální sekretář ČBK P. Stanislav Přibyl vyzval farnosti v České republice, aby se v úterý 17. listopadu v 17 hodin a 11 minut jako připomínka na listopadové události v roce 1989 rozezněly kostelní zvony. Přinášíme k tomu text jeho výzvy.

Foto: František Ingr, Člověk a víra

Za několik dnů si připomeneme 31. výročí pádu komunistického režimu a vykročení do svobodné společnosti. Také v letošním roce chceme tento den připomenout zvoněním na kostelní zvony.

Z pověření předsedy České biskupské konference, arcibiskupa Jana Graubnera, se tímto obracím na duchovní správce, aby zajistily, aby se v úterý 17. listopadu symbolicky v 17 hodin 11 minut rozezněly na několik minut kostelní zvony jako připomínka listopadových událostí roku 1989.

P. ThLic. Ing. Stanislav Přibyl, Th.D., CSsR
generální sekretář České biskupské konference