Duchovní centrum ve Vranově u Brna nabízí pomoc v karanténě

Duchovní centrum Vranov nabízí možnost strávit karanténu v tichém prostředí paulánského kláštera. Pro koho je nabídka určena? Paulánský řeholní kněz Karel Hanslík zpřesňuje: „Pokud jste se nakazili koronavirem Covid -19 a máte bezpříznakový průběh, nebo jste se ocitli v karanténě a nemáte ji kde strávit, nebo pokud byste se kvůli karanténě potřebovali izolovat od ostatních členů vaší domácnosti, můžete se ubytovat v Duchovním centru ve Vranově u Brna. Nabídkou chceme ulevit rodinám v náročné době a lidem v karanténě nabídnout možnost nechtěnou situaci využít pobytem v tichu kláštera. Nakonec - odříznutí se od světa má v klášteře dlouholetou tradici“.
Publikováno: 12. 11. 2020 10:00

Pauláni dále uvádějí:

Koho můžeme ubytovat?

Ubytovat můžeme lidi, kteří jsou covid pozitivní, bez příznaků (nejsme zdravotnícké zařízení ani nemáme zdravotní personál), nebo v karanténě. Víme, že strávit pár dnů v tichu by mohlo být potřebné i jen tak bez karantény. Ale teď to bohužel nejde – nařízení vlády zakazuje poskytovat ubytovacích služby, nabídka pro lidi v karanténě je výjimkou.

 Vzhledem ke kapacitám trasování hygienou, nebudeme rozlišovat mezi těmi, kdo mají karanténu nařízenou a kdo jsou v ní dobrovolně. Všichni ubytovaní ale budou muset dodržovat pravidla karantény a sami za to zodpovídají – viz web Ministerstva zdravotnictví.

 Nabídka je hlavně pro lidi, kteří se potřebují izolovat od ostatních členů  domácnosti a nemají zdravotní obtíže. Pokud máte příznaky covid-19, nebo  vám  není dobře, není Duchovní centrum tím správným  místem. . Když se váš stav zhorší během pobytu, záleží na  vašem rozhodnutí, ošetřování vám zajistit nemůžeme.

 Nabídku ubytování v Duchovním centrum lze pojmout jen jako místo pro izolaci, nebo si z toho udělejte pobyt v tichu kláštera. Můžete si s sebou vzít knihy či čas využít k meditaci v tichu.

Co můžeme a nemůžeme nabídnout?

 Ubytování
Budete mít pro sebe pokoj, vlastní koupelnu a WC. K dispozici je povlečení a ručníky. V pokoji jsou pohodlné postele, stůl s židlí a skříň. Z pokojů je krásný výhled do klášterní zahrady. Do pokoje si vezměte s sebou přezůvky. Pro poslech hudby  nebo přednášek si přivezte  s sebou sluchátka, abyste nerušili poslechem sousedy. Všechny pokoje jsou u nás nekuřácké.

 Wifi je zatím jen v některých pokojích, ale výhledově bude zavedena do všech - informujte se prosím před příjezdem o aktuální situaci a případně si vezměte s sebou vlastní mobilní data.

 Primárně vám nabízíme pokoj. Nebudete se potkávat s dalšími lidmi (ani s těmi, kdo jsou také v karanténě), nemohou  sem za vámi chodit návštěvy.

Jídlo
Nabízíme možnost plného stravování: snídaně 60,- Kč, oběd 120,-Kč a večeře 80,- Kč, nebo jen částečné -  záleží na vaší objednávce  

Jídlo vám necháme na chodbě před pokojem, po zaklepání na dveře si je vyzvednete a v pokoji sníte a talíře znovu položíte na stoleček před svým pokojem.

 Nebo můžete využít jiných služeb, od kterých jídlo převezmeme a dopravíme ke dveřím vašeho pokoje.

Nebo si můžete dovézt zásobu jídla s sebou a podle potřeby si přiobjednat dokoupení potravin nebo se začít stravovat z místní kuchyně až v průběhu pobytu.

 K dispozici budete mít rychlovarnou konvici a sadu jídelního nádobí na pokoji. Čaj, káva a cukr.

Další pomoc "přes dveře"
Vyneseme vám odpadky. Vyměníme ložní prádlo a ručníky, ale vaše prádlo prát nebudeme.

 Budeme na telefonu a pokud vám něco bude chybět (nůž, utěrka, drogerie apod. - zkrátka něco, co člověka hned nenapadne si z domova vzít a co nemáme připravené na každém pokoji), můžete zavolat a pokusíme se vám to zajistit.

Příjezd a parkování
Na čase příjezdu se domluvíme individuálně, můžete přijet autem a zaparkovat na náměstí před kostelem.

Kolik to stojí?
S ubytováním a zajištění servisu kolem jsou samozřejmě spojené nějaké náklady. Chceme ale během karantény pomoci těm, kdo budou ubytování opravdu potřebovat. Cena za noc je 300,- Kč za osobu, pro členy jedné domácnosti máme k dispozici i vícelůžkové pokoje.  K tomu samozřejmě jídlo, které si objednáte v naší kuchyni a další služby o které požádáte.

Jak se domluvit na ubytování?
Zavolejte na číslo 604 509 455 (P.. Karel Hanslík OM) nebo napište na dc-vranov@katolik.cz

Kdy tato nabídka platí?
Pokud jste v karanténě. A vše platí  od 11.listopadu 2020  do odvolání.

Kde? Duchovní centrum Vranov,  Vranov u Brna 7, 66432 Vranov

 

 

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Papež v prosinci navštíví Řecko a Kypr, příští rok pojede do Oceánie

Papež František na začátku prosince navštíví Řecko a Kypr. Příští rok pojede do Oceánie, informovala agentura AFP. Do které země v Oceánii vyrazí, ale hlava katolické církve neupřesnila. Papež letos navštívil Irák, v září byl v Maďarsku a na Slovensku.
23.10.2021

Ceny Celestýna Opitze za roky 2020 a 2021

V pátek 22. října 2021 byly v kostele sv. Šimona a Judy v Praze řádem milosrdných bratří uděleny Ceny Celestýna Opitze za vzor v péči o nemocné a potřebné, a to za roky 2020 a 2021, oceněno tak bylo 6 laureátů.
23.10.2021

Roste počet laických misionářů

V souvislosti s misijní nedělí, která připadá na 24. října, předložilo Tiskové středisko Svatého stolce některé statistiky o působení církve ve světě.
22.10.2021

Setkali jsme se s Ježíšem, a proto hlásáme - 95. světový den misií

Tuto neděli církev oslaví 95. světový misijní den. Letos se bude konat pod heslem: "Potkali jsme Ježíše, a tedy hlásáme". Pojí se tentokrát s mnoha výročími spojenými s misijním působením církve, zejména s 200. výročím založení Papežských misijních děl.
22.10.2021

Povinnost nošení respirátorů na církevních akcích nadále platí

Od pondělí 25. října 2021 vstupují v platnost opatření, která se týkají ochrany dýchacích cest při hromadných akcích. Opět bude platit povinnost nosit respirátor ve vnitřních prostorech staveb, kde jsou přítomny alespoň 2 osoby vzdálené méně než 1,5 metru, pokud se nejedná o členy domácnosti a osoby při provádění autorského díla, tj. celebranta, kazatele, osoby přednášející biblická čtení, přímluvy, modlitby a podobně. Žalmisté a zpěváci doprovázející modlitbu či mši svatou nemusí mít respirátor po dobu zpěvu.
21.10.2021