banner sekce
Sekce

Mládež

Studijně-formační kurz online

S ohledem na epidemiologická opatření se Studijně-formační kurz poprvé uskutečnil online.
Publikováno: 28. 10. 2020 10:45

Ve středu 11. listopadu 2020 proběhla náhradní online varianta za zrušený Studijně-formační kurz, který se měl konat 9. – 13. 11. na Erlebachově boudě.

Online setkání se zúčastnilo 21 „týmáků“ z diecézních center života mládeže, diecézního střediska mládeže a také pracovníci sekretariátu Sekce pro mládež.

 

Hlavním tématem bylo prožívání této doby na diecézních centrech života mládeže a diecézním středisku mládeže.
Účastníci se vzájemně podělili o zkušenosti a nápady, jak být i nyní nablízku mladým, kteří nemohou na centra přijíždět. Zamysleli se také, k čemu nás dnešní doba vybízí a jak mohou získané poznatky využít v praxi.

Několikahodinové setkání bylo zakončeno společnou modlitbou.

 

Více informací ke kurzu:

https://www.cirkev.cz/cs/sfk

Autor článku:
Sekce pro mládež ČBK

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021