banner sekce
Sekce

Mládež

Mezinárodní konference „Z Panamy do Lisabonu“ se uskuteční online

Fr. João Chagas, ředitel sekce pro mládež vatikánského dikasteria pro laiky, rodinu a život, zve na online setkání s názvem „z Panamy do Lisabonu“.
Publikováno: 14. 11. 2020 6:00

Mezinárodní setkání „Z Panamy do Lisabonu“ - zvané „povolán k misionářské synodalitě“ se bude konat prostřednictvím online videokonference od 18. do 21. listopadu 2020.
Z každé biskupské konference, mezinárodního hnutí, sdružení a komunit jsou pozváni 2 delegáti.

Za Českou biskupskou konferenci Sekce pro mládež se tohoto online setkání zúčastní P. Kamil Strak a František Klein.

Program proběhne v režimu „plenárního shromáždění“  od 14.00 do 17.00 hod. (římského času). Následovat budou online pracovní skupiny, které budou rozděleny podle časových pásem a jazyků.

 

V neděli 22. listopadu (na Slavnost Ježíše Krista Krále) v 10. hod. jsme společně zváni na slavení mše svaté s papežem Františkem prostřednictvím živého vysílání na Vatican Media Live https://www.comunicazione.va/en/servizi/live.html

Při této příležitosti proběhne slavností předání kříže a ikony SDM.

 

Soubory ke stažení

Autor článku:
Sekce pro mládež ČBK

Další aktuality

Tajemství partnerských vztahů

pro zadané i nezadané. Věříme, že to může být přínosné a zajímavé i pro vás, je to stejně jako na podzim online formou, takže se může připojit kdokoliv odkudkoliv. Můžete se těšit na zajímavá témata, jako např. sebepojetí, vztah, dimenze lásky, chození a etapy chození, mužství a ženství, komunikace ve vztahu. Součástí je i možnost využít individuální konzultace s lektorkou. Začíná se v týdnu od 24.5.2021.
11.05.2021

Květnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Sluníčko už nám konečně vykouklo zpoza mraků a my si můžeme jaro užívat plnými doušky. Věříme, že k dobré náladě vám přispěje i květnový IN!
04.05.2021

7D: Rada

Blíží se čas maturit, čas státnic a odevzdávání diplomových prací. S tím se pojí i spousta rozhodnutí, která budeš muset udělat. A jsou to důležitá a dospělá rozhodnutí. Pokračovat, nebo nepokračovat? Práce, nebo studium? A když studium, tak která z těch škol pro mě bude lepší? Co když mě ta práce nebude bavit? A nedám si radši rok pauzu? Rozhodnutí, ať už jsou jakákoliv, vyžadují spoustu rozmýšlení. Ale někdy je taky dobré se s někým poradit a vidět jiný pohled na věc. Kam se ale pro tuto radu obrátit, aby mi ještě víc nezamotala hlavu, ale pomohla mi? Pár myšlenek k tomuto tématu nabízí následující článek, který je dalším ze série textů o darech Ducha Svatého.
04.05.2021

Konference o mládeži 2021

Konference o mládeži proběhne online z důvodů nepříznivé situace pro setkávání a to 6.5.2021. Letošním tématem je Mladí v dnešním světě. Promluví zde odborníci z řad pracovníků s mládeži, specialistů na online prostor a psychologů.
08.04.2021

Akreditovaný kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů

Sekce pro mládež ČBK a Asociace křesťanských spolků mládeže, z. s. (AKSM) organizují kurz pro hlavní vedoucí táborů či jiných prázdninových pobytů pro děti (s akreditací MŠMT).
31.03.2021