Křesťanské Vánoce.cz budou bohatší

Blíží se čas adventu a Vánoc, zanedlouho rozsvítíme první svíčku na adventním věnci. V letošní těžko předvídatelné situaci si lze jen stěží představit, jak budou advent a Vánoce probíhat. Ačkoliv se epidemie koronaviru v naší zemi momentálně vyvíjí příznivě, rádi bychom nabídli návštěvu kostelů a modliteben také prostřednictvím multimediálních prostředků a internetové sítě.
Publikováno: 18. 11. 2020 12:00

Stránky KrestanskeVanoce.cz procházejí úpravou a nově bude možné jednoduše vyhledávat programy v kostelech a sborech, které se odehrávají přímo na místě, nebo programy dostupné prostřednictvím internetové sítě.

Další novinkou bude oddíl inspirací a námětů, jak prožít adventní a vánoční čas v domácím prostředí. Přes všechna omezení, která letošní Vánoce s největší pravděpodobností budou provázet, bychom společně s pořadateli rádi přispěli k prožití nadcházejícího období v duchu naděje a pokoje.

Bc. Petra Dolíhalová,  koordinátorka projektu Křesťanské Vánoce

Autor článku:
Martina Jandlová

Související články

Další aktuality

Adventní zamyšlení královéhradeckého biskupa Jana Vokála

Královéhradecký biskup Jan Vokál se zamýšlí nad významem Adventu v době protikoronavirových opatření.
27.11.2020

Adventní duchovní obnova pro ženy 2020 online

Papežská kolej Nepomucenum a Milosrdné sestry sv. Karla Boromejského zvou ženy ke ztišení při duchovní obnově na začátku adventu. Obnova se uskuteční online v termínu 28. - 29. listopadu 2020.
27.11.2020

Možnost získat plnomocné odpustky v souvislosti s jubilejním rokem premonstrátského řádu

V rámci jubilejního roku premonstrátského řádu, který slaví 900 let od svého založení, udělil Svatý otec všem, kteří připutují do kostelů spravovaných premonstráty od 1. neděle adventní (29. listopadu 2020) do svátku Křtu Páně (neděle 9. ledna 2022), plnomocné odpustky pro zemřelé, a to za obvyklých podmínek.
27.11.2020

Kněz youtuber zpovídá kněze programátora

Pandemie dala vzniku spolupráci kněze, který začal kvůli epidemickým opatřením natáčet videokázání pro děti a kněze, který má za sebou řadu úspěšných mobilních aplikací. Přinášíme vám video, ve kterém se dozvíte, co je výsledkem jejich společné práce.
27.11.2020

Téměř 100 budov v ČR se rámci Červené středy rozsvítilo na červeno

Ve středu, 25. listopadu 2020, si Česká republika připomněla pronásledované pro víru na celém světě v rámci mezinárodní iniciativy Červená středa. Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Kolem 100 milionů lidí je každoročně kvůli své víře zavražděno. Kromě ČR se včera budovy rozsvítily načerveno i ve Velké Británii, Kanadě nebo na Slovensku.
26.11.2020