Lidský život má nedocenitelnou hodnotu, píše papež italskému Hnutí pro život

Čtyřicátý národní kongres italského Hnutí pro život, který se uzavřel v neděli, nás vyzval “k reflexi o nedocenitelné hodnotě života a drahocennosti každého člověka, stvořeného podle Božího obrazu a podoby”, čteme v poselství, které jménem papeže Františka zaslal státní sekretář Svatého stolce, kard. Pietro Parolin, předsedkyni italského Hnutí pro život, Marině Casiniové. V listě se dále vyjadřuje přání, aby se “nadále šířila kultura solidarity a vzájemné úcty ke každému lidskému životu, od jeho prvního okamžiku až do posledního výdechu”.
Publikováno: 19. 11. 2020 14:00

Třídenní videokonference (13.-15.11.) propojila národní italskou pro-life tematiku s nedělním IV. Fórem Evropské federace “One of us”. Přednášky a diskuse sledovalo mnoho zapsaných účastníků potvrdila agentuře SIR Marina Casiniová, která načrtla budoucí úsilí italského Hnutí pro život:

S veškerou snahou a elánem budeme neúnavně „hlásat a dosvědčovat evangelium života," prohlásila Casiniová v duchu výzvy generálního sekretáře Italské biskupské konference. „Útoky na lidský život a rodinu jsou dnes stále častější, sofistikované a rozšířené na mezinárodní rovině. Je zřejmé, že tlak na prosazení potratové kultury v celém světě využívá mezinárodní organizace prvořadé důležitosti. Cílem je ovlivňovat způsob myšlení jednotlivých národů, aby se změnila měřítka jejich mravního úsudku, a tím i právní řád. Častokrát máme dojem, že se jedná o neprolomitelné obléhání, o globalizovanou skartaci, o níž papež František mluví v encyklice Fratelli tutti."

Na tento jemný útok reaguje italské Hnutí pro život i Evropská federace "One of us" silou pravdy, kterou vyslovili vědci, politici i právníci: Počaté dítě je jedním z nás a přiznat mu stejnou důstojnost jako každému jinému člověku je klíčem k civilizaci a pokroku”, zdůrazňuje Marina Casiniová.

Předseda IV. Fóra Evropské federace “One of us”, Jaime Maior Oreha, apeloval na ženy, které jako první svědčí o hodnotě lidského života, aby pozvedly svůj hlas na obranu práva na narození všech počatých dětí. „Obrana nenarozeného života se neobejde bez jejich statečnosti a svědectví," vyzdvihl španělský politik. Evropská federace při svém nedělní konferenci zároveň podpořila výnos polského Ústavního soudu z 22. října, který zakazuje eugenetický potrat jako nekompatibilní s Ústavou Polské republiky.

Zdroj: Vatican News

Autor článku:
Monika Klimentová

Související články

Další aktuality

Adventní zamyšlení královéhradeckého biskupa Jana Vokála

Královéhradecký biskup Jan Vokál se zamýšlí nad významem Adventu v době protikoronavirových opatření.
27.11.2020

Adventní duchovní obnova pro ženy 2020 online

Papežská kolej Nepomucenum a Milosrdné sestry sv. Karla Boromejského zvou ženy ke ztišení při duchovní obnově na začátku adventu. Obnova se uskuteční online v termínu 28. - 29. listopadu 2020.
27.11.2020

Možnost získat plnomocné odpustky v souvislosti s jubilejním rokem premonstrátského řádu

V rámci jubilejního roku premonstrátského řádu, který slaví 900 let od svého založení, udělil Svatý otec všem, kteří připutují do kostelů spravovaných premonstráty od 1. neděle adventní (29. listopadu 2020) do svátku Křtu Páně (neděle 9. ledna 2022), plnomocné odpustky pro zemřelé, a to za obvyklých podmínek.
27.11.2020

Kněz youtuber zpovídá kněze programátora

Pandemie dala vzniku spolupráci kněze, který začal kvůli epidemickým opatřením natáčet videokázání pro děti a kněze, který má za sebou řadu úspěšných mobilních aplikací. Přinášíme vám video, ve kterém se dozvíte, co je výsledkem jejich společné práce.
27.11.2020

Téměř 100 budov v ČR se rámci Červené středy rozsvítilo na červeno

Ve středu, 25. listopadu 2020, si Česká republika připomněla pronásledované pro víru na celém světě v rámci mezinárodní iniciativy Červená středa. Více než 60 % lidí žije v zemích, kde není dodržováno jedno ze základních lidských práv - svoboda vyznání. Kolem 100 milionů lidí je každoročně kvůli své víře zavražděno. Kromě ČR se včera budovy rozsvítily načerveno i ve Velké Británii, Kanadě nebo na Slovensku.
26.11.2020