banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jak komunikovat obrazem - lektor Václav Špaček

Jednodenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.
Publikováno: 8. 11. 2021 12:00

FOTO: PIXABAY

Školení je určeno pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.


Termín kurzu:

 • 20. ledna 2022, 9.00 - 17:00, Praha - ČBK

Předpoklady k účasti na kurzu:

 • notebook s možností instalovat střihový program
 • chytrý telefon
 • základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
 • zájem o aktivní tvorbu a prezentaci

Náplň kurzu:

 • proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
 • co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
 • co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
 • autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
 • praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
 • jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita

Václav Špaček se dlouhodobě věnuje audiovizuální tvorbě. Vystudoval obor Multimediální tvorba – produkce. Od roku 1999 vybudoval a provozoval regionální televizní vysílání ve Středním Polabí.

V roce 2008 založil na Akademii věd ČR produkční audiovizuální studio, které vytvořilo řadu dokumentárních filmů oceněných na národních i mezinárodních festivalech. Většinu jich odvysílala Česká Televize. Studio tvoří také vědecké reportáže a prezentační videa.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.
Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Naléhavý úmysl Celosvětové sítě modlitby s papežem na měsíc říjen 2022

Modleme se za představitele Ruské federace, aby zastavili spirálu násilí a smrti na Ukrajině, i za představitele Ukrajiny, aby zůstali otevřeni seriózním návrhům na mír.
05.10.2022

Úmysl Apoštolátu modlitby na měsíc říjen 2022

Modleme se, aby církev, věrná evangeliu a odvážná při jeho ohlašování, byla místem solidarity, bratrství a otevřenosti a stále více žila v atmosféře synodality.
03.10.2022

Homilie arcibiskupa Jana Graubnera z poutní mše svaté ve Staré Boleslavi

Přinášíme homilii pražského arcibiskupa a předsedy ČBK Mons. Jana Graubnera, kterou pronesl 28. září při příležitosti svátku svatého Václava během poutní mše svaté ve Staré Boleslavi.
29.09.2022

Ve Staré Boleslavi si lidé připomněli poutní mší svatého Václava

Ve Staré Boleslavi na Mariánském náměstí si dnes lidé poutní mší, kterou vyvrcholila Národní svatováclavská pouť, připomněli odkaz českého patrona svatého Václava. Nedaleko kostela, kde byl před 1087 lety kníže zavražděn, se mše v silném vytrvalém dešti účastnily stovky lidí schovaných pod deštníky a v pláštěnkách. Bohoslužbu sloužil pražský arcibiskup Jan Graubner, koncelebrovali apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo, čeští a moravští biskupové a řada kněží.
29.09.2022

Červená středa 2022 – postavme se za svou víru!

Budovy nasvícené na červeno, lidé se svíčkami v ulicích, všichni propojení modlitbou či jinou připomínkou za ty, kteří trpí ve světě pro svou víru. Více než 130 farností, sborů a synagog se v loňském roce zapojilo k mezinárodní iniciativě Červená středa, která se v České republice letos pořádá již pátým rokem, a to 23. listopadu 2022.
28.09.2022