banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jak komunikovat obrazem - lektor Václav Špaček

Jednodenní nebo dvoudenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.
Publikováno: 22. 7. 2021 10:30

FOTO: PIXABAY

Pro koho je kurz určen? Školení nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Nabízíme školení v jednodenní nebo dvoudenní variantě v Praze.

Poplatek za jednodenní školení činí 500,-, za dvoudenní 1000,-.

Termíny kurzu:
- Jaro 2021
- nový termín vypíšeme podle epidemiologické situace. Kurz není možné uskutečnit online.
 Registrace otevřena, přihlašujte se na vzdelavani@cirkev.cz.

Předpoklady k účasti na kurzu:

  • notebook s možností instalovat střihový program
  • chytrý telefon
  • základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
  • zájem o aktivní tvorbu a prezentaci

Náplň kurzu:

  • proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
  • co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
  • co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
  • autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
  • praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
  • jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita

Kurz je hrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

V předvečer svatováclavské pouti projde Prahou průvod s Palladiem za požehnání a pokoj

U příležitosti svátku hlavního patrona české země sv. Václava, Dne české státnosti a také k uctění 1100. výročí mučednické smrti české kněžny sv. Ludmily pořádá Hnutí duchovní obnovy národa s Kolegiátní kapitulou sv. Kosmy a Damiána ve Staré Boleslavi a ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským Svatováclavské putování Prahou s Palladiem země české. Uskuteční se v Praze v pondělí 27. září 2021 a účastníci při něm budou prosit za požehnání a pokoj Praze i celé vlasti.
16.09.2021

Arcibiskup Graubner bude celebrovat mši svatou při pouti Policie ČR

Ve čtvrtek 7. října 2021 se v olomoucké katedrále sv. Václava uskuteční mše svatá za Policii ČR: policisty, občanské zaměstnance a policisty, kteří položili svůj život při výkonu služby. Od 16.00 ji zde bude celebrovat arcibiskup Jan Graubner, předseda České biskupské konference.
16.09.2021

Šaštín: Poslední den cesty papeže na Slovensku

Na slavnost Panny Marie Sedmibolestné, patronky Slovenska, dnes dorazilo na mši se Svatým otcem Františkem do Šaštína téměř 60 tisíc poutníků. Papež František slavil bohoslužbu po společné modlitbě se slovenskými biskupy v bazilice Panny Marie Sedmibolestné v Šaštíně na závěr čtyřdenní pastorační cesty na Slovensku. Po mši následovalo rozloučení na bratislavském letišti a Svatý otec odletěl zpět do Říma.
15.09.2021

Biskup Nuzík: Eucharistický kongres je příležitost k oživení víry

Za svou návštěvou Budapešti, kde byl 11. a 12. září 2021 přítomen závěrečným dnům Mezinárodního eucharistického kongresu, se ohlíží olomoucký pomocný biskup Josef Nuzík.
15.09.2021

Katolický týdeník: Příběh první české světice

V pozdním létě roku 921 skončila na Tetíně pozemská pouť přemyslovské kněžny Ludmily rukama najatých vrahů. Proč se tak stalo, jak místo jejího mučednictví vypadá dnes a jakou inspirací je nám tato první česká světice dnes?
15.09.2021