Jak komunikovat obrazem - lektor Václav Špaček

Datum publikace8. 11. 2021, 12.00

Jednodenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.

FOTO: PIXABAY

Školení je určeno pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Termín kurzu:

• 20. ledna 2022, 9.00 - 17:00, Praha - ČBK

Předpoklady k účasti na kurzu:

• notebook s možností instalovat střihový program
  • chytrý telefon
  • základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
  • zájem o aktivní tvorbu a prezentaci

Náplň kurzu:

• proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
  • co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
  • co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
  • autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
  • praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
  • jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita

Václav Špaček se dlouhodobě věnuje audiovizuální tvorbě. Vystudoval obor Multimediální tvorba – produkce. Od roku 1999 vybudoval a provozoval regionální televizní vysílání ve Středním Polabí.

V roce 2008 založil na Akademii věd ČR produkční audiovizuální studio, které vytvořilo řadu dokumentárních filmů oceněných na národních i mezinárodních festivalech. Většinu jich odvysílala Česká Televize. Studio tvoří také vědecké reportáže a prezentační videa.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.
Autor článku: Zuzana Roztočilová