banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jak komunikovat obrazem - lektor Václav Špaček

Jednodenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.
Publikováno: 8. 11. 2021 12:00

FOTO: PIXABAY

Školení je určeno pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.


Termín kurzu:
- čtvrtek 20. ledna 2022, 9.00 - 17:00, Praha
- Česká biskupská konference - kapacita kurzu je naplněna, evidujeme náhradníky

V případě zájmu vyplňte PŘIHLÁŠKU ZDE.

Účastnický poplatek je 500,-, informace o platbě najdete v přihlášce. Kurz je hrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).


Předpoklady k účasti na kurzu:

  • notebook s možností instalovat střihový program
  • chytrý telefon
  • základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
  • zájem o aktivní tvorbu a prezentaci

Náplň kurzu:

  • proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
  • co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
  • co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
  • autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
  • praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
  • jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita

Václav Špaček se dlouhodobě věnuje audiovizuální tvorbě. Vystudoval obor Multimediální tvorba – produkce. Od roku 1999 vybudoval a provozoval regionální televizní vysílání ve Středním Polabí.

V roce 2008 založil na Akademii věd ČR produkční audiovizuální studio, které vytvořilo řadu dokumentárních filmů oceněných na národních i mezinárodních festivalech. Většinu jich odvysílala Česká Televize. Studio tvoří také vědecké reportáže a prezentační videa.

Pokud máte jakékoliv dotazy k obsahu, obraťte se na pulkrabkova@cirkev.cz.
Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Apel pro Evropu k situaci na Ukrajině

Předsednictvo Rady evropských biskupských konferencí (CCEE), oslovuje biskupy evropského kontinentu v tomto dramatickém okamžiku napětí kolem Ukrajiny, chce vyjádřit svou blízkost církvím na Ukrajině a všem jejím lidem. Vyzývá mezinárodní společenství, aby zemi nabídlo svou podporu v souvislosti s nebezpečím ruské vojenské ofenzívy.
22.01.2022

Nový zpravodajský web pod hlavičkou Cirkev.cz

ČBK spustila 21. ledna 2022 zkušební verzi nového zpravodajského webu zpravy.cirkev.cz, který nabídne více zpráv a článků z církevního prostředí, a to nejen z oficiálních zdrojů ČBK a diecézí, ale i z dalších církevních médií doma a ve světě. Zpravodajství o dění v církvi se dnešním dnem z webu cirkev.cz nově přesouvá jen na tento web.
21.01.2022

Únorové číslo časopisu IN! - dívčí svět

Únor je čas, kdy našim čtenářkám začínají jarní prázdniny. A co by to bylo za prázdniny bez zajímavých, poučných a vtipných článků v IN!?
21.01.2022

130. plenární zasedání se uskuteční v Praze

Ve dnech 25. - 26. ledna 2022 se v prostorách Arcibiskupství pražského uskuteční 130. plenární zasedání ČBK. V pondělí odpoledne bude samotnému jednání předcházet pracovní setkání členů ČBK s vyššími řeholními představenými a ekumenická bohoslužba, které bude od 18.00 hodin v kostele sv. Vojtěcha v Praze - Dejvicích předsedat arcibiskup Jan Graubner, předseda ČBK.
20.01.2022

Další krok k prohlášení sv. Ireneje z Lyonu učitelem církve

Kardinál Marcello Semeraro, prefekt Kongregace pro svatořečení, přednesl papeži návrh na započtení sv. Ireneje z Lyonu mezi učitele církve. Během téže audience František rovněž schválil vydání tří dekretů o heroických ctnostech.
20.01.2022