banner sekce
Sekce

Odbor analýz církevních dat

Jak komunikovat obrazem - lektor Václav Špaček

Jednodenní nebo dvoudenní praktické školení zaměřené na vytváření obrazového obsahu a jeho šíření na webu a sociálních sítích. Dozvíte se, jak se na tvorbu video příspěvků připravit, co je potřeba k jejich realizaci a jak na následnou postprodukci. Zjistíte například jaké programy či aplikace na tvorbu a úpravu video obsahu použít, co je třeba vědět pro efektivní práci se sociálními sítěmi a jak si dát pozor na autorská práva. Pod dohledem lektora si také vyzkoušíte celý proces vytváření vlastního příspěvku.
Publikováno: 20. 1. 2021 10:30

FOTO: PIXABAY

Pro koho je kurz určen? Školení nabízíme aktuálně pro kněze, jáhny, řeholníky, řeholnice a odborníky z řad zaměstnanců biskupství a dalších církevních institucí.

Nabízíme školení v jednodenní nebo dvoudenní variantě v Praze.

Poplatek za jednodenní školení činí 500,-, za dvoudenní 1000,-.

Termíny kurzu:
- Jaro 2021
- nový termín vypíšeme podle epidemiologické situace. Kurz není možné uskutečnit online.
 Registrace otevřena, přihlašujte se na vzdelavani@cirkev.cz.

Předpoklady k účasti na kurzu:

  • notebook s možností instalovat střihový program
  • chytrý telefon
  • základní zkušenost s Facebookem, Instagramem
  • zájem o aktivní tvorbu a prezentaci

Náplň kurzu:

  • proč a jak na sociální sítě (zaměření, specifika sítí, význam, změny, algoritmus, formy apod.)
  • co si připravit, co tvořit, z čeho tvořit, kde čerpat (cílová skupina, frekvence publikování, sady příspěvků na jedno téma, zadávat nebo vyrábět atd.)
  • co potřebuji pro praktickou výrobu (programy, aplikace, videobanky, fotobanky, natočení, sestříhání, text, grafika, efekty, hudba, titulky atd.)
  • autorská a osobnostní práva – co nás omezuje a jak to řešit
  • praktické cvičení – vytvoření příspěvku (jejich okomentování a rozebrání na samotném školení)
  • jak mi to funguje a jak dál? Statistiky – testování, pokus/omyl, reklama, efektivita

Kurz je hrazen z grantové podpory Americké biskupské konference (USCCB).

Autor článku:
Zuzana Roztočilová

Další aktuality

Nový vyslanec EU pro náboženskou svobodu

Nového zvláštního vyslance EU pro náboženskou svobodu ve světě jmenovala Evropská komise. Je jím někdejší kyperský eurokomisař Christos Stylianidis (63).
13.05.2021

V pražské katedrále sv. Víta byl instalován relikviář sv. Jana Pavla II.

Nový relikviář obsahující krev sv. Jana Pavla II. byl ve středu 12. května, v předvečer 40. výročí atentátu na tohoto polského papeže, instalován v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze.
13.05.2021

Oltář z brněnské katedrály byl instalován v kapli Papežské koleje Nepomucenum

Oltář z brněnské katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově má již za sebou poslední etapu svého putování. V těchto dnech ho sochař Petr Váňa nainstaloval do kolejní kaple Nepomucena v Římě. Ještě před měsícem sloužil svému účelu v kněžišti katedrály sv. Petra a Pavla na Petrově. Přinášíme vám také fotogalerii z jeho instalace.
13.05.2021

Generální sekretáři sdružení v COMECE se setkali online

Včera, 12. května 2021, se uskutečnilo online setkání generálních sekretářů biskupských konferencí zemí sdružených v COMECE (Komise evropských biskupských konferencí). Českou biskupskou konferenci na jednání reprezentoval její generální sekretář P. Stanislav Přibyl.
13.05.2021

Křesťané ve Svaté zemi apelují na zastavení konfliktu

Napětí mezi Židy a Palestinci v Jeruzalémě se v posledních dnech obrátilo v otevřený konflikt mezi organizací Hamas a Izraelem. Jak uvádí izraelská armáda, Hamas odpálil z Pásmy Gazy více než tisíc raket. Ne všechny se podařilo zneškodnit, nejméně pět Izraelců zemřelo. Mnoho raket dopadlo také na palestinské území. Izrael odpověděl na útok nálety na Pásmo Gazy, kde podle palestinských autorit zemřelo 35 lidí.
13.05.2021