Stav arcibiskupa Graubnera se nadále zlepšuje

Přestože arcibiskup Jan Graubner, který byl před téměř třemi týdny hospitalizován kvůli nemoci covid-19, zůstává nadále ve Fakultní nemocnici Olomouc, jeho stav se stále zlepšuje a v rámci rehabilitace už může vstávat z lůžka.
Publikováno: 18. 12. 2020 15:00

Olomoucký arcibiskup a předseda České biskupské konference děkuje všem, kdo se za jeho zdraví i nadále modlí, a zůstává s věřícími spojen v myšlenkách a modlitbách.

Za jeho uzdravení se už od počátku modlí lidé na mnoha místech: v olomoucké katedrále, v kněžském semináři nebo olomoucké církevní školce Ovečka a dokonce i v USA. K modlitbě růžence se každý den ve 20.00 scházejí také lidé ve velehradské bazilice a prostřednictvím on-line přenosu se k nim přidávají tisíce lidí z celé ČR. Modlitbu vždy uzavírá prosba o přímluvu služebníka Božího A. C. Stojana. Přidat se můžete i vy – modlitbou ze svého domova a třeba i sledováním živého vysílání z baziliky na kanálu YouTube.

Autor článku:
Jiří Gračka

Související články

Další aktuality

Svatý otec: Dialog s Bohem je milost naší víry

Při pravidelné středeční audienci hovořil papež František o tom, že díky Ježíši a modlitbě máme přístup k Nejsvětější Trojici. Pokračoval tak ve svém cyklu katechezí věnovaných právě tématu modlitby, přičemž tento týden se zaměřil na vztah mezi modlitbou a Trojicí.
03.03.2021

Abeceda křesťanské víry P. Stanislava Přibyla - 14. díl K - Kříž

Dalším písmenem v abecedě je písmeno K jako Kříž. Kříž je znamením utrpení Ježíše Krista. Původně byl kříž především krutý popravčí nástroj, ale tím, že Ježíš přijal smrt na kříži a vstal z mrtvých, se kříž stal znamením naší spásy. Více v zamyšlení generálního sekretáře ČBK P. Stanislava Přibyla ze série krátkých videí Abeceda křesťanské víry.
03.03.2021

Papež František: Zpověď promlouvá o nekonečném Božím milosrdenství

Vatikánská nadace „Celosvětové sítě modlitby s papežem“ zveřejnila březnové videoposelství, kterým papež František doprovází evangelizační úmysl na tento měsíc. Tentokrát se věnuje svátosti smíření a František v něm vyzdvihuje radost, která pramení z tohoto setkání s Božím soucitem a láskou.
03.03.2021

Katolický týdeník: Texaský biskup Čechoameričan

Nového pomocného biskupa s českými kořeny dostala arcidiecéze San Antonio v Texasu. Je jím církevní právník a dosavadní generální vikář diecéze Victoria GARY JANAK. Krátce po svém jmenování poskytl Katolickému týdeníku rozhovor.
03.03.2021

Výzvy REACT EU už v březnu

Dne 26. února 2021 schválil Monitorovací výbor Integrovaného regionální operačního programu harmonogram výzev na rok 2021, obsahující výzvy REACT EU a hodnotící kritéria pro výzvy REACT EU.
02.03.2021