banner sekce
Sekce

Mládež

Lednové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Nový rok je tu, a protože leden je zimní měsíc, bude nové číslo IN! opravdu mrazivé. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí o zimě, přečtěte si zimní příběh a na „zimní“ spánek dojde také. Přejeme krásné počtení.
Publikováno: 21. 12. 2020 12:03

Rozhovor

Matouš Ruml neodmyslitelně patří k Vánocům. Pohádky a filmy, ve kterých hraje, se každoročně koncem roku objevují na našich obrazovkách. Matouš je sice zajímavý herec, ale také táta od rodiny a milovník tance. Miluje dabování animovaných postaviček a v našem rozhovoru nezůstane jen o u toho. Co třeba víra a hledání Boha? Dá se vůbec Bůh najít?

 Zdraví

Spánek je jednou z nejdůležitějších věcí. To mohou potvrdit hlavně ti, kterým se usínat nedaří. Jaké rady a tipy si pro vás připravila paní psycholožka Kolčáková vám prozrazovat nebudeme, ale věříme, že se vám při nich určitě budou zavírat oči. .-)

 Víra

Putování tří králů by mohlo být hezkým novoročním příběhem, ale P. Žižkovský, si vybral ten o dívce, která zemřela. Možná smutný začátek roku, ale to by tu nesměl být Ježíš. Vyprávění o dceři Jairově (Lukáš 8,40 - 56) je plné smutku, ale také naděje, radosti a nového začátku. V čem by nás mohl inspirovat a povzbudit v tomto roce?   Nikdy se nevzdávejte a neztrácejte naději.

 Motivace

Někteří lidé tráví dny u počítače koukáním na videa a kontrolováním sociálních sítí, protože se jim do ničeho nechce, někteří běhají od jedné povinnosti ke druhé a večer únavou padají do postele. Žádný extrém není dobrý a nejlepší je hledat zlatou střední cestu a rovnováhu mezi produktivitou a odpočinkem. Pojďme si to spolu trochu rozebrat a podívat se na nějaké tipy a triky, jak udržet svoje pracovní tempo produktivní, ale zároveň mít dost času na odpočinek a to, co mi dělá radost.

Inspirativní osobnost

Svatý, s počítačem v ruce. To je italský mladík Carlo Acutis. Když se na něj kouknete, nevidíte svatozář a utrápený obličej, ale patnáctiletého mladíka s tmavými vlasy, v červeném tričku a s batohem na zádech. Desátého října 2020 byl v Assisi blahořečen. Kdo vlastně byl tenhle kluk, kterému někteří přezdívají „Boží ajťák‟?

 

Celá redakce IN! přeje, vám rodičům, i svým čtenářkám požehnaný a nezapomenutelný rok 2021.

Autor článku:
Sekce pro mládež

Další aktuality

Varování (nejen) mladých křesťanů před online studiem Bible se sektou Sinčchondžhi

Sekta Sinčchondžhi (Shincheonji), která v minulých letech cílila především na mladé křesťany v pražských ulicích, se v posledních měsících přizpůsobila přesunu do online prostředí. Nadále sice využívá možnosti oslovování křesťanů na základě osobních kontaktů (oslovování rodiny a přátel studenta, případně mladých v jeho farnosti a jiném společenství), ale ve velké míře nyní ke kontaktování využívá sociálních sítí: jedná se především o Instagram, ale používá rovněž Facebook, Pinterest a další sítě.
10.08.2021

Proběhl akreditovaný kurz hlavních vedoucích dětských táborů

V prvním víkendu měsíce června proběhl kurz pro hlavní vedoucí dětských táborů, do kterého se letos zúčastnilo dvacet vedoucích.
09.06.2021

Novou zábavou bylo streamování modliteb a mší

Diecézní centrum života mládeže MAMRE (DCŽM Mamre) je fara v Osové Bítýšce, která již více než dvacet let slouží všem mladým lidem. Na faře neustále žije a pracuje tým dvou kněží a čtyři mladí laičtí spolupracovníci. V akademickém roku 2020/2021 to jsou konkrétně: P. Juris Jeniš, P. Tomáš Žižkovský, Dan Fiala, Domča Forbelská, Lukáš Mráz a Maruška Kyliánová, která se podělila o své zkušenosti na DCŽM Mamre.
04.06.2021

Červnové číslo časopisu IN! - dívčí svět 2021

Čas slunce, prvního ovoce a volnosti. Konečně můžeme vydechnout úlevou a nadechnout se z plných plic. Nejen venku, ale i v červnovém IN! najdete spoustu slunce, zajímavostí, zodpovězených dotazů, ale také zamyšlení o tom, co znamená jít s Pánem.
28.05.2021

Úřad pro laiky: Diecézní den mládeže je „epochální pastorační prioritou“

Úřad pro laiky, rodinu a život dnes zveřejnil nový pastorační dokument, který se zaměřuje na slavení Světového dne mládeže na diecézní úrovni. Příručku, kterou 22. dubna – ve výroční den předání kříže Světových dní mládeže – schválil papež František, dnes představili její autoři ze zmíněného vatikánského úřadu v Tiskovém středisku Svatého stolce.
19.05.2021